אימון ארגוני

אף אחד מאיתנו לא נולד עם הידע אשר קיים אצלו היום. רוב הידע בכל תחומי החיים הוא נרכש. (חוץ מהיכולות המולדות לשם הישרדותנו). היכולות שלנו ללמוד דברים חדשים תמיד קיימת בכל זמן ובכל גיל. אם נביט על הנושא שלנו, אימון ארגוני הוא אחד מהנושאים שהכי כדאי ללמוד אותם, כבעל עסק.

למה חשוב אימון ארגוני ?

משום שעניין אימון ארגוני טומן בחובו מספר היבטים חשובים מאוד לכל עסק. וכמו כל דבר בחיים, אם רוצים לבצע אותו כהלכה, יש ללמוד ולהשקיע בו את הזמן הנדרש, והמשאבים המתאימים. תשוקה להצלחה היא המרכיב הסודי בכל למידה, ובפרט ב אימון ארגוני.
אימון ארגוני נכון, בחברות אשר מתמחות בלימוד עסקים כיצד להתנהל, מדגישות מספר היבטים.
הנושא הראשון הוא הגדרה ובניית חזון. כל בעל עסק החל דרכו מהרעיון שהיה לו והפיח חיים. הרעיון הבשיל למעשים והוא פתח את העסק, או הקים את הארגון. אך מה בדבר החזון? האם ישנה דרך קיימת? האם המטרות ברורות? האם הוצבו יעדים ושאיפות להגעה? אימון ארגוני נכון מדבר על כל הנושאים הללו. הוא יחשוף ויקלף את השכבות מאחורי הרעיון של העסק, וימקד את בעל העסק בצורה עניינית לשם הגדרת החזון שלו.
אחרי שהוגדרו היעדים, יש לגשת ליישום. אימון ארגוני יחל בשלב השני לפתח מיומנויות להנעת עובדים, וכלים להתמודדויות בעבודה על כל הגורמים השונים. נושא זה חשוב מאוד, שכן ידוע שהמנוע של הארגון הוא העובדים, והם מזיזים את הספינה. לכן יש לבדוק את הנושא הפנים ארגוני ביתר שאת. יש לשקול את המדיניות הכללית של העסק, ואת המדיניות הפרטנית מול העובדים, התפעול וכו'…

אימון ארגוני חייב לקחת בחשבון את הנושא הכספי של העסק. כל עסק צריך להיות מאוזן מבחינת תזרים מזומנים, וכמובן להגדיל את ההכנסות שלו ע"ח ההוצאות הקיימות. אפשרויות ניהול כספים בצורה יעילה תיקח את העסק למקום חיובי וטוב מבחינת שאר הנושאים.
אימון ארגוני צריך להתבצע על ידי אנשים אשר יודעים ומכירים את העסק. לא רק חברה שמובילה בניפוק דו"חות .
חברה שעושה אימון ארגוני חייבת לחשוב גם שיווקית. הרי בסופו של דבר בעל העסק מקבל כלים יישומיים לשיפור המצב הקיים, וכיצד להצליח בעתיד. לכן מחשבה שיווקית הבאה לידי ביטוי, כבר בשלב האימון, בעצם תעניק פתרונות רלוונטיים יותר אח"כ.
לכן אימון ארגוני נכון צריך לשקלל את כל החלקים הנ"ל ולתת מענה כולל לבעיות הקיימות בעסק.
כאן חשוב להדגיש כי ביצוע אימון ארגוני צריך להיעשות לא רק לחברות אשר לדעתן מצליחות ביומיום. גם חברות אשר נמצאות במאזן חיובי, יכולות לשפר את ביצועיהן בצורה משמעותית.
לסיכום אימון ארגוני הוא נכון לכל בית עסק, ומועיל יחסי עבודה, ניהול ושיפור הארגון
בניית צוות, , מיומנויות אימון למנהלים, הנעת עובדים.