אימון מנהלים

"המקור הנפוץ ביותר של טעויות בהחלטות ניהוליות הוא הדגש על מציאת התשובה הנכונה, במקום על מציאת השאלה הנכונה" (פיטר דרוקר)

במציאות הכלכלית של היום, כאשר נוצרות בעיות באופן מסחרר, מנהל צריך להיות
מומחה להכל- להבין בפיננסים, בשיווק, יחסי ציבור,שירות ועוד ועוד ועוד.

אימון מנהלים מגיע כדי לענות על הבעיה שנוצרה, שבה מנהל בעיקר בעסקים קטנים, הוא נותר לבדו והוא, רוב הפעמים, אחראי על הכול וצריך להבין על בוריו את מכלול התשובות לשאלות שנשאלות באיך מנהלים עסק??

אימון מנהלים נותן מענה לצורך הזה, שבו קיים פער בין הידע והמיומנויות של המנהל המצוי לבין הרצוי.

אימון למנהלים הוא בעצם אימון אישי ע"י מאמן אישי, ממש כמו באימון כושר אישי. ומהווה שותפות בין מאמן למנהל המעצימה ומשפרת משמעותית את הביצועים וההישגים של המנהל, של עובדיו ושל הארגון ומסייעת למנהל להתמודד עם המציאות המורכבת בצורה מיטבית.

אימון מנהלים הינו תהליך המשלב בין חקירה והתבוננות ובין עשייה תכליתית. האימון עוזר למנהל המתאמן להכיר את עצמו טוב יותר כאדם וכמנהל, לבחון אפשרויות ולהבין את ההשפעה שלו על הצוות והארגון. האימון עוסק ביצירת התאמה בין רצונותיו של המנהל, ערכיו וחלומותיו לבין מטרות הארגון ומבנה הארגון. בכך, מסייע האימון למנהלים להגדיר מטרות ברורות, ללכת בהתמדה בדרך ההצלחה ולשפר את התוצאות העסקיות של הארגון בראשו הוא עומד.

אימון אישי למנהלים:

אימון אישי (1X1): מטרת האימון האישי למנהלים היא להעצימם כמנהיגים, לתת להם כלים לשפר את תפקודם בארגון. המנהלים עוברים תהליך של בניית חזון אישי, מודעות לייעודם, בניית אסטרטגיה והצבת מטרות ויעדים אישיים וניהוליים.

תהליך האימון תורם למיקוד, יעילות, יכולת השפעה והנהגה לקראת שביעות רצון אישית וארגונית והצלחה בביצוע המשימות. האימון מספק כלים ניהוליים כמו: ניהול זמן, ניהול צוות תקשורת בינאישית, קבלת החלטות יעילה, פיתוח האינטליגנציה הרגשית, ניהול קונפליקטים, פרזנטציה- עמידה משכנעת מול קהל וחשיבה יצירתית.

תהליך אימון מנהלים הוא כלי מהיר, משתלם ואפקטיבי, במיוחד בעיתות משבר. בתקופת כאוס כלכלי היוצרת לחץ ועומס על המנהל, חשיבותו של אימון מנהלים מקבלת משנה תוקף.