אלוהים נמצא כנראה בפרטים הקטנים

 אינני משתמש  כבד בלשון המעטה של פייסבוק. חייב להודות שמאמין גדול בכוח התקשורת הקבוצתית והיכולת למנף אותה ברמה אישית לעסקים קטנים ובינונים.

לאחרונה התחלתי ללמוד אישית את הכלי במסגרת השימושים הפרטים באינטרס המלא לחברה.

בסוף שבוע האחרון במסגרת השיטוטים בדפי פייסבוק אישים ועסקים ראיתי עסק שקידם מכירה של מזדה. הודעה תמימה ונראית מאד שגרתית. אך תוך פחות מכמה שעות מהרגע שהפוסט עלה הגיעו תגובות זועמות שהתרחבו למעגלים רבים.

התמונה של המזדה צולמה בחניית נכים. עשרות תגובות השתלחו וזעמו על חוסר הרגישות של בעל הרכב. מחקתי את ההודעות שהשמיצו לא רק את בעל הרכב אלה גם כמובן את בעל דף הפייסבוק במקרה הזה עסק מכובד. איננו כמובן נתייחס לאירוע הספציפי הזה ויותר לכוח הבלתי נשלט ונתפס של האינטרנט.

אני בטוח שבעל דף הפייסבוק לא היה ער באותה עת שהודעה לקונית על מכירת רכב תיהפך לחצי "מפלצת" תקשורתית. השמצות על החרמות ועל חוסר רגישות לתוכיח לנו שבעל הרכב נכה הפכו רצון טוב למכירת רכב לחצי פושע בפוטנציאל.

הקפידו על כל אות ומילה ומשפט ובטח תמונה שאתם מפרסמים ברבים. התגובה תהיה מהירה וללא שום רסן ובקרה. בדרך כלל התופעה הרווחת היא אש בשדה קוצים. מאות אלפים ידעו על כך תוך פחות מעשרים וארבע שעות.

בלי קשר לכך להעברת עוצמות הכוח של האינטרנט בסוף שבוע האחרון לאחר מותו של מוטי קירשנבאום פרסמה גודי ניר מוזס הודעה. להלן ציטוט ממעריב

ג'ודי ניר מוזס הכעיסה את הרשת: קירשנבאום "יותר מתאים לבסטות"

ביום פטירתו של ענק התרבות והתקשורת, כתבה אשת שר הפנים והמשנה לראש הממשלה על "הצד הרבה פחות יפה של קירשנבאום כעיתונאי" וזכתה לקיתונות של ביקורת. לאחר כשעה, היא הסירה את הציוץ

רק הבוקר (שישי) התבשרה התקשורת הישראלית על פטירתו
ג'ודי זכתה לקיתונות של ביקורת ובדרישה להסיר את הציוץ. בין השאר, כתב לה עיתונאי "מעריב" בן כספית: "זה ציוץ מחליא ומיותר. כדאי שתעיפי אותו". אחרים כתבו: "אם הוא בסטיונר, את העגבניות הרקובות בשוק. לא יכולת לחכות עם הציוץ המטומטם הזה?"; "ולחשוב שכמעט היתה אשת נשיא מדינה" וגם: "בתוך תוכי אני מאמין שמישהו כותב במקומך את הציוצים האלה כדי לפגוע בך".

לסיכום ולקראת השנה החדשה אנא הקפידו על מה אתם מצייצים ברשת. תערכו בקרה נוספת על כל אייטם, תמונה או מסר תוך מחשבה האם היא מסוגלת לפגוע או לא לכבד את אחד הקהלים במדינה שלנו או בכלל בעולם כולו.