בניית אתרים לעסקים

בניית אתרים לעסקים – כיצד מתחילים?

כשחברת בניית אתרים מחליטה לעבוד עם לקוח על בניית אתר לעסק שלו, מתחיל תהליך ארוך מאוד שסופו בכך שהאתר יעלה לרשת. מדובר בתהליך ארוך לא רק בגלל שעצם הבנייה והעיצוב לוקחים זמן אלא גם העבודה המקדימה, עבודת המחקר, דורשת זמן והשקעה.

יש שני סוגי חברות בניית אתרים לעסקים, ישנן חברות שמציעות אתרים לבנייה על פי עיצובים קבועים, מערכות בסיסיות, שכל מה שהיא צריכה לעשות זה לעצב על בסיס המערכת הזאת את האתר, ולהכניס לתוכו חלק מהחומרים שהלקוח מעניק לה. מדובר בעבודה בסיסית וכך גם האתר שהלקוח מקבל הוא בסיסי.

מצד שני יש חברות בניית אתרים לעסקים שמציעים אתרים הרבה יותר מושקעים ורציניים. אתרים אלו מתאימים לעסקים גדולים שיש להם הרבה מידע ומוצרים להציע, עסקים שמתחרים בשווקים תחרותיים או עסקים שפונים לקהל מגוון, מקומי ובינלאומי. אנחנו נתייחס במאמר זה לדוגמא של בניית אתרים לעסקים ברמה הזאת.

כיצד מתנהלת בניית אתר לעסק

בשלב הראשון, יושבים עם הלקוח ויוצרים ביחד מאפיינים לאתר. המאפיינים יהיו על פי מה שהלקוח ימצא לנכון שיהיו באתר וכמובן על פי הידע המקצועי של החברה לבניית אתרים, אשר תציג את הצרכים של הגולשים ובפרט של לקוחות החברה.

בשלב השני, יתחיל מחקר מעמיק אודות המתחרים, מה הם עשו, מה אפשר לקחת ומה אפשר לשפר. המחקר יכלול גם למידה של החומר שהם מציגים באתר, האם וכיצד הוא יכול לעזור.

בשלב השלישי, תתחיל בניית האתר על פי אותם מאפיינים שהוסכמו בין הצדדים. הרעיון הוא ליצור אתר שיש בו כפתורים שימושיים, קישוריות בין עמודים, היררכיה ברורה של עמודים ותוכן, אפשרות מקסימאלית לקידום האתר כשהוא יהיה מוכן, וכמובן האתר חייב לכלול מערכת ניהול פשוטה ונוחה.

בשלב הרביעי נתחיל בעיצוב האתר. הכוונה לעצב אתר בצבעים שמתאימים לרוח העסק. הצבעים יהיו מבוססים מצד אחד על הלוגו ועל המאפיינים השונים של העסק ומצד שני, הצבעים חייבים להיות נוחים וזמינים, צבעים שהגולש ירגיש איתם נוח, לא כהים מדי אך גם לא בהירים מדי. הצבעים צריכים גם להשתלב היטב אחד עם השני בשביל ליצור ניגודיות יפה.

בשלב החמישי נתחיל לעלות תכנים ותמונות. התכנים שיועלו בהתחלה יכולים להיות בסיסיים, תוכן לעמוד הבית, תוכן אודות, צור קשר, תכנים עם מידע מקצועי ועוד. בהמשך הלקוח יצטרך לעלות תכנים רבים יותר. לצד כל התכנים הכתובים נעלה גם תמונות אשר יוסיפו לעיצוב האתר.

חשוב להבהיר שאחרי כל זה, על חברת בניית אתרים לעסקים לעשות בדיקה מקיפה של כל האתר, מה שנקרא בעגה המקצועית QA, החברה תיצור מסמך בדיקות ועל פיו היא תבחן את כל הכפתורים והעמודים באתר ותוודא שהכל עובד כמו שצריך. רק לאחר מכן היא תעביר את השליטה באתר לידי הלקוח.