טיפים לייעול העסק בתקופת החגים

 בתקופות של חגים, יש עסקים קטנים שנמצאים בשיא הפעילות ורק נהנים מהצריכה המאסיבית של הישראלים (מתנות זה פה!) אולם, יש את בעלי העסקים שמתלוננים על אפס מעשה, ירידה במכירות ורק מחכים לסיומם של החגים.

 קבצנו עבורך מספר טיפים שיסייעו לך לשמור על העסק גם בתקופת החג.

עסקים שעובדים בחגים:

  1. דאגו שבני משפחה וחברים יעזרו לך. לרוב, כשבוע שבועיים לפני ערב החג הינם ימים עמוסי קניות וצריכה, גייסו עוד ידיים עובדות מקרב בני משפחתכם, חברים קרובים שיסכימו לתת כתף ולעזור לך בדברים שלא דורשים מיומנויות.
  2. כבר עכשיו תיערכו מראש עם מלאי מספיק – למוצרים שידוע לכם, שנמכרים/נצרכים יותר בתקופת החגים, על מנת שלא תגיעו לדקה ה- 90 ואז כבר לא יהיה מאין להשיגם. מצד שני, אל תצטיידו בעודף מלאי כדי שלאחר מכן  לא תתקעו עם סחורה שאינה תימכר.
  3. מבצעים! תהיו אטרקטיביים! תציעו מבצעים שווים, מבצע שהמתחרה לא חשב עליו, משהו שייחד אותך מהמתחרה. תנו ללקוח ערך מוסף-ואל תהססו לומר שזה לכבוד החג.
  4. חגים הם בעל אופי משפחתי מאד! לפיכך, תן לעובדים שלך להרגיש משפחה. תצאו לטיול חברה, תארגנו ערב גיבוש, תרימו כוסית או תעשו סעודת חג יחדיו, כאשר תרתום אותם בדרך זאת, הם יחושו כמו משפחה, ירגישו טוב יותר,  וירצו לעשות יותר עבור העסק. כמובן, שלא לשכוח להעניק להם מתנה נחמדה לחג.

 עסקים שיוצאים לחופשה כפויה:

  1. רצוי לצלו את החופשה שנכפתה עליכם לתכנון עתידי !לצערנו, רבים מבעלי העסקים אינם מקדישים זמן לתכנון אסטרטגי, או הצבת יעדים קדימה – מפאת הלחץ והעומס בעבודה השוטפת. אז הנה הזדמנות מצוינת לשבת עם הפנים קדימה, ולתכנן, ולהציב יעדים כדי שכשתחזרו לשגרת העבודה יהיה לך תמונה מסודרת יותר של מה עומד לקרות.
  2. עוד דרך לניצול החופש היא להתחדש! אם אפשרי הדבר אז שיפוצים, ואם לא, אז להתחדש בציוד, בריהוט, בניקיון יסודי – תשוו למקום שלכם מראה אלגנטי ומזמין. ושוב, בימים כתיקונם למי יש זמן לחשוב על כל הדברים הללו…
  3. תעשו רשימות! תעלו על הכתב מהם הבעיות, איפה הנקודות תורפה, היכן ניתן להיות יותר יצירתיים – כשתחזרו מהחופשה אולי תוכלו סוף סוף לגשת לכל אותם דברים שעד כה לא היה לכם זמן לראותם.
  4. תצרו קשרים! תתקשרו לאחל חג שמח ללקוחות, לספקים, לכאלה שלא ראיתם זמן רב, נצלו את השיחות הללו לשמוע רעיונות חדשים, לבדוק מה חדש בתחום, מהם הצרכים שלהם ועוד..
  1. הכי חשוב – תמצאו גם זמן לנוח ולבלות בחיק משפחתכם. בימי השגרה התזזיתית אין לכם זמן ללכת עם הילד לרכב על האופנים או עם בן/בת הזוג לסרט טוב – נצלו זאת לבלות עם המשפחה והחברים. תצברו כוחות ואנרגיה לחזור לעבודה במלוא המרץ.