ייעוץ ארגוני

יש לנו עסק משגשג, עובדים נאמנים, מטרות ושאיפות – הכל עובד כשורה. אבל החיים הסוערים שסביבנו מאלצים אותנו עם הזמן לקבל את זה שהכל עלול להתהפך, ושהעסק המשגשג יחווה קשיים, חלק מהעבודים הנאמנים שלנו ייאלצו ללכת הביתה – ונמצא את עצמנו בתוך כאב ומשבר  – או אז תישאל השאלה איך עלינו לייעל את דרכי העבודה? איך נוכל להחלץ מהמשבר?  איך ניתן להצטמצם ולהכניס עוד כסף?  ועוד שאלות רבות שעליהן יש רק תשובה אחת – יעוץ ארגוני.

יעוץ ארגוני חולש על דברים רבים, הוא מושג רחב יריעה אשר טומן בחובו אלמנטים רבים. יעוץ ארגוני יכול לסייע לבעלי העסקים לא רק בזמן משברים וקשיים. יש יעוץ ארגוני  שמטרתו היא רק לשפר תהליכים ולדחוף את העסק קדימה, לסייע בפתיחת העסק ולשפר מערכות יחסים בתוך הארגון.
יעוץ ארגוני כאמור, חולש על מגוון של דברים המרכיבים חברה,: תקשורת בין העבדים, הקניית ערכים לחברה, שיפור היעילות בעסק, יעוץ למנהלים ולצוותים, דרכים להגדלת הרווחים ועוד.

כבר לפני עשרים או שלושים שנה הבינו בעלי עסקים רבים כי לולא יעוץ ארגוני מיומן, יעוץ ארגוני שיכול להביט על הדברים בעין אובייקטיבית, נקייה מרגשות ולחצים, יהיה להם קשה לשפר ולייעל תהליכים ולשרוד. עם הקידמה והשכלול  קמות עוד ועוד חברות, צצים עוד עסקים , והתחרות בשוק חוגגת. כיום, כמעט ולא נמצא עסק שלא נעזר במהלך דרכו ביעוץ ארגוני.

יעוץ ארגוני יהיה מועיל לעסק כמעט בכל מצב, אם זה לעסק קטן או לתאגיד שמעסיק אלפי עובדים. כמובן שהכי יעיל יהיה להיעזר ביעוץ ארגוני עוד לפני הקמת העסק, אבל גם אם לא,  אז כדאי להשתמש ביעוץ ארגוני כשיש כוונה לגדול ולהתפתח, כשהעסק תקוע , כשהעובדים וההנהלה אינם מצליחים לייצר תחושת שיתוף ואחווה ועוד.

כשמדברים על יעוץ ארגוני חשוב שיהיה שיתוף פעולה מלא מצד העובדים וההנהלה, כשקיימת חשדנות, וכשיש כעסים יהיה מאד קשה להיפתח בפני
המומחים לייעוץ ארגוני. לכן חשיבות שיתוף הפעולה הוא גדול מאד.

ייעוץ ארגוני הוא תהליך ארוך שמורכב מכמה שלבים, יש להיות סבלניים ולהבין כי מדובר בתהליך ממושך ויסודי.