יועץ לעסקים

בארץ ובעולם קיימים כיום מיליוני בתי עסק פעילים. מכל התחומים, ומכל הסוגים. המפתיע הוא שרק אחוזים בודדים מאוד נחשבים עסקים מצליחים אשר חוצים את גבולות מדינתם. רוב רובם של בתי העסק הינם עסקים קטנים ובינוניים בהיקפם, ובהכנסתם. לכן קיימת בהם התלות בקבלת תמיכה. יועץ לעסקים, אשר לו ניסיון רב בניהול נכון של עסק, יכול לחלץ מאות אלפי עסקים ברחבי העולם מצרותיהם.

למה לי להשתמש בשירותו של יועץ לעסקים?

ובכן, יועץ לעסקים מקצועי, משטח את הבעיות הרוחביות של הארגון ונותן תמונה ברורה של המצב הנוכחי בו. החל מהבעיות הידועות גם לבעל העסק כמו חוסר בהכנסות, הוצאות מרובות, בעיות מע"מ והתנהלות כספית. ועד לבעיות הנסתרות מעיניו, כמו ניהול מערך התפעולי, ניהול מדיניות שגויה ועוד.

לכן יועץ לעסקים יהיה לבעל העסק לעזר רב. חשוב לזכור, יועץ לעסקים תפקידו להיות תחת הכובע של בעל העסק! אסור לו להיות כגורם חיצוני המייעץ לעסק. הוא חייב לחשבו בדיוק כמו המטרות של הארגון עצמו. עליו להיות חד מחשבה, ולהבין את צרכי הארגון. יועץ לעסקים צריך להבין בחשיבות של "מפעל החיים" של בעל העסק, והוא צריך להיות מעורה בכל הדברים.
בשל כך מומלץ לקחת חברה מקצועית לייעוץ לעסקים, אשר תעשה את העבודה בצורה המקצועית ביותר.
יועץ לעסקים טוב, יידע גם לתת את הפתרונות האולטימטיביים עבור הארגון. לא רק פתרונות באנלים שיועצים יודעים לתת. על הפתרונות להיות יישומיים. כלומר שכן תהיה לבעל העסק האפשרות לבצע אותם במישור אופרטיבי. אותם הצעות לפתרונות ולהתגברות על כשלים צריכים להיות מפורטים. יועץ לעסקים צריך לבנות תוכנית עבודה מסודרת עבור הארגון.

כך למשל אם הארגון סובל ממצוקה תזרימית, על היועץ לפרט בסעיפים ברורים מה על העסק לבצע:

1- לברר היכן קיימים הוצאות מיותרות, (מחלקת הנהלה, מחלקות העובדים, מערך תפעולי)
2- לבדוק מדוע קיימים ההוצאות הללו. (תפעול לקוי, אבטלה סמויה וכו')
3- לבדוק כיצד יש לשפר ולייעל המערכת כדי לצמצם הוצאות. ( יישור קו מבחינת מדיניות החברה לכלל המחלקות הפעילות, פיטורי עובדים, ייעול תהליכי עבודה וכו').

אם כך ליועץ לעסקים יש עבודה רבה לבצע.קודם כל עבודת שטח מחקרית עם הבאת תוצאות מדידות לבעל העסק. אם היועץ יביא תוצאות מעורפלות, אז הפתרונות תייהנה מעורפלות. בנוסף על יועץ לעסקים לבצע עבודת תחקיר כיצד יש לשפר ולייעל תהליכי עבודה.

כל אלו יובילו את העסק ממצב נתון, אל מצב חיובי הרבה יותר. עסקים רבים (בכל העולם) נוטים לזלזל ואומרים שאינם צריכים יועץ לעסקים זו טעות.  גם אם בעלי העסקים עברו הכשרות וקורסי ניהול למינהם הם אינם מקצועיים כמו אלו שייעצו לחברות אחרות ומובילות מהם. לכן על כל בעל עסק לשקול שימוש ב יועץ לעסקים כמה שיותר מוקדם