חברים יקרים,

סוף השבוע הגיע ואני שוכב כמו שלא שכבתי כל חיי ומנתח את חיי. דוח רווח והפסד – מה הספקתי ומה טעון שיפור.

היכולת להקשיב בלי להגיב חזרה – לאדם שרגיל כל כך לענות ולתת מענה. רפלקסים זריזים משומנים שלא מאפשרים לדברים ממש לחלחל, היא לא פשוטה ואולי אף מורכבת. היא יכולה להוציא אותנו מאזורי הנוחות שלנו מפרשנות המאד חכמה שלנו כלפי העולם ולנפץ בסוף הרבה מאד תקרות זכוכית.  לשמוע, לעכל, לבלוע, לטעום, להרגיש, לחוש, לנתח, להסתכל, לכאוב, לדאוב, להפנים וכל אלו בלי תנאים מוקדמים מה כן ומה לא ואיך ומדוע וכמה. בלי ויסות בלי שליטה ובלי ניסיון לנצח במערכה. פשוט קבלה – אפשרות לטיפול רוחני ומעמיק יותר בנפשו של האדם.

בהתחלה יש בקבלה בטח בהתחלה מעין חוויה של חולשה. כן אתה חלש ולכן אתה מרשה לעצמך את כל התהליך שבו תתייסר עם עצמך ובטח תסבול. המנגנונים הנפשיים בהתחלה מנסים לגונן בשיא הכוח ולא לאפשר לכל המידע הלא צפוי והלא ברור ולפעמים גם קשה לחלחל לכול מיני מקומות בגופי. אתה נוטה להירדם, עלפון חושים ובשלב מסוים אתה נהפך לכנוע ומקבל את הגזרה. נלחם, מפסיק, נלחם ובשלב מסוים מחליט להיכנע. מעניק מעצמך אולי לא מאה אחוז, אבל בטוח באחוזים גבוהים מעצמך להתמסרות ולתהליך עיבוד מידע איכותי ורוחני.

 לאחר חמישה ימים,  נכנעתי! אחרי קרב לא פשוט עם תעבורת המידע פנימה –  והחלטתי להתמסר לנפש ולרוחניות שבי. אתם בטח רואים כבר במיילים בימים האחרונים מלבד הבזקים של תגובות – כולי שקוע במקום שכולו מחשבה מעמיקה.

אולי הטיימינג הנו מאד מיוחד – ממש  בחצי חיי (קצת אופטימי אולי.. זהו עכשיו אתם יודעים שאני בן 45 )זה הזמן לעצור שניה ולהגיד מה התיקונים הנדרשים לאופק במהלך המחצית השנייה של החיים. כנראה זה הפסקה בין המציות או פסק זמן קצת יותר ארוך.

אז איך מתחילים ולאן זה מוביל ומה יקרה כתוצאה מכל זה. וואו נשמע המון כאב ראש ובטח לא ברור. אבל את ההזדמנות שנוצרה אני ממש לא מתכוון לפספס –  את המקום הרגיש להקשיב לנפש ולרוח (הנושבת חזק מאד בימים אלה בחוץ..). אתם בטח רוצים ממצאים, אינדקציות, תוצאות, אמירות בומבסטיות, מסקנות או ועדת חקירה. לא הפעם. לשולף הראשי שזה אני נגמרה המחסנית.

אני בעמדת האזנה והקשבה לעצמי ולסביבתי. ואתם חלק מחגיגה והמסיבה הזאת. מי שרוצה לנסות כמה תרגילים אני אתחיל אימון באילמות בקרוב ואשמח לצרף מתאמנים ראשונים. נסו לתקשר בטלפון מבלי שאתם עונים. רב מקשיבים – נותנים למילים של האחר לחלחל מבלי להגיב או לדחוק את הנאמר.

העוצמה של ההקשבה לאורך כל הדרך ולא רב באזורים שנוחים לנו (כן כן אתם מכירים אותי בזה..) מזקקים את התוכן למקומות הנכונים ולא בהכרח לאיברי ואזורים בגוף שאנחנו מרגישים שהם בשליטה ובטוח ידעו לטפל במידע שהתקבל.  במהלך הדרך הגוף והנפש יגיבו לפעמים בדגדוג ולפעמים בכאב. השליטה מתחילה להתמוסס אך היא בעצם אולי השליטה האמיתית שלנו על נפשינו.

מאחל לכם תהליך של התבוננות פנימה – הגדירו מספר דקות של שקט נפשי (מאמין שיעזור גם ללחץ הדם.. ) דקות של קליטה של מידע פנימה והפנמה. תודה לכם איך אתם תומכים בי לאורך כל הדרך. מחמם ומרגש מאד.

 מבקש מאד שתמשיכו לעשות מעל ומעבר כדי להצעיד את החברה וכל אחד מאיתנו לחוף המבטחים. התמקדו בתוצאות אצל לקוחות. יישום תהליכים מדידים למען התוצאה הראויה. בנוסף שילוב כוחות למחלקת המכירות ותמיכה במערכת בכל דבר אפשרי.

תברכו על שאנו בריאים והחיים טובים כן טובים מאד. אמרו מחמאה לאנשים סביבנו – מה שיחמם את ליבם

אז בנימה שקטה – לא לחשוש ממצבי כי זה רגעי ויחזור עם תוספות כוח מוגברות.  מאחל סוף שבוע שקט ורגוע.

 שלכם באהבה רבה

 אודי