המלצות לנפש לסופשבוע

 חברים יקרים,

אני מאד מתגעגע לחוויות היומיומית של החברה. להצלחות וגם לבעיות שבדרך כלל נהפכו להזדמנויות גדולות.  שתדעו שאני באמת אוהב את כולכם על הדרך שכל אחד מתמודד בימים אלה במערכה האישית שלו ב-GPS  לעסקים. זה לא מובן מאליו ואני מודה לכם מאד.

היום אני מבקש כמה דברים בלבד:

  • האזינו בשקט לשיר של RIHANNA – DIAMOND – שימו אוזניות, עצמו את העיניים וחשבו על מסר האהבה והאופטימיות. צרפתי את הטקסט שמקרין המון תשוקה לחיים, להט לאהבה ולצורה בה אנו מסתכלים על דברים – הסתכלו במשקפת החיובית. התחילו את השיחה עם דברים חיובים – האנרגיה ההמשכית תהיה אחרת. תגדילו ותעצימו את החלק היפה של כל דבר והיחסיות תשפיע על הדרך שתראו את הדברים. ואם בכל זאת אין שינוי – אולי אתם באמת לא צריכים לעשות את מה שמשפיע לא טוב על חייכם. להלן השיר המדהים (חברה בשקט ובעיניים עצומות או משקיפות לרקיע או לנוף מקסים).  http://www.youtube.com/watch?v=lWA2pjMjpBs  
  • מה קורה איתנו כשאנו קמים בבוקר – אצלי עד עכשיו זה היה ברור , ותסלח לי ליהי.. לכבות את השעון המעורר בטלפון הסוללרי ולהסתכל על ההודעות והמיילים שהגיעו בלילה. מבקש מכם, מכולם גם לאלה שאין את ההרגל המגונה… או שסתם קמים בבוקר ולא בטוח שיש להם מצב רוח או יודעים להודות על שקמנו ליום נפלא. להתחיל בתפילה קטנה ואז תוסיפו משהו אחד טוב שאתם רוצים שיקרה היום. חשבתי שבהקשר הזה המנהג היהודי להתפלל ,מודה אני , רלוונטי ומדהים ( "מוֹדֶה (מוֹדָה) אֲנִי לְפָנֶיךָ מֶלֶךְ חַי וְקַיָּים. שֶׁהֶחֱזַרְתָּ בִּי נִשְׁמָתִי בְחֶמְלָה. רַבָּה אֱמוּנָתֶךָ" ). אני מציע שכל אחד יאמץ משפט או תפילה קטנה המפליגה בדמיון מודרך למחוזות טובים שאנו נמצאים או רוצים להיות.

 הימים לא פשוטים לכולם. העומס גדול, יש תחושה של המון דברים לא סגורים המשפיעים על רוח הדברים בחברה. אני מבקש בנימה הכי אישית ממרום מיטתי בקומה השמינית. תנו רוח גבית להצלחת הדברים. חשבו חיובית, הביאו פתרונות, התנדבו, תרמו לעמיתים, תקדמו עבודת צוות, שתפו פעולה, תעשו כל דבר כדי לעזור בתקופה הקרובה. אני לא מדבר אך העדכונים מגיעים בשצף. אדם נמדד תמיד אך המידה הנכונה היא בזמנים הקשים יחסית שאנו עוברים. אני מעריך את העבודה של כל אחד. הושיטו יד, תקרינו אנרגיה חיובית, תשאלו אם אפשר לעזור. אני והצוות המנהל את המשרד מאד מאד מאד נעריך.

אני מבטיח אישית שבמהלך ינואר נושאים כגון תאום עם מחלקת המכירות, חוסר שיטתיות בחלק מתהליכים ועוד חוויות שאתם חווים יתוקנו.

אני רוצה להגיד תודה ענקית לצוות המוביל את החברה שמנווט את העסק להצלחה – יפעת,  אילן, רונית, ליאת, קרני ואחרים. כחברה קטנה יחסית תראו כמה דברים מדהימים התרחשו בחודשיים האחרונים – עשרות מאמנים גיוסו, הוקמה מחלקת מכירות בחודשים האחרונים (כן חברה היא רק בת חודשים – תנו קרדיט הם רוצים להשתפר ויעשו זאת – מבטיח לכם), הוקמה מחלקת טלמרקטינג מעולה – תודה בנות וגיא, אילן גם את השיפוץ ונכנסו למשכן אדיר, יפעת ורונית מושכות את המקצועיות למחוזות יוצאים מן הכלל – תוכנית חודש ראשון, דרופבוקס ועוד. המשרד ברמת גן תומך בתחום האינטרנט, כתיבת התוכן השיווקי, יבגני על הוידיאו – יש הצלחות מצוינות. אני רק ממחיש שהחברה בתזוזה – היא נושמת (אני פחות אך יש שיפור אדיר…), היא בועטת, מתקדמת אך ברור שיש עוד מה לשפר. התרבות הארגונית שלנו היא הקשבה ורצון עז להיות רגשים וקשובים וחברה של אנשים. רק צריך סבלנות והמון אנרגיות טובות.

  • אתמול היתה תוכנית מדהימה של אמנון לוי על אייל פלד שעבר שבץ מוחי בין הקשים שיכול לקרות ואיך הוא מתמודד ובאיזה כוחות משתפר לאט לאט. כוחו של אדם יכול להעיף אותנו קדימה או לגרום לנו לדרוך במקום. אני מצרף קטע אדיר מ-TED כוחו של אדם ועוצמת האמונה האישית בחתירה לשינוי. תודה לציקי על הקטע המצוין.

http://www.ted.com/talks/lang/he/jill_bolte_taylor_s_powerful_stroke_of_insight.html

 יש פתגם ערבי שאומר: "במקום שיש בריאות, יש תקווה ובמקום שיש תקווה יש הכול". ביום שישי שתשבו לשולחן תעריכו את הבריאות שיש לכם ולסובבים אתכם.

 אז אני מאד מתרגש לחזור. הנשימה לאט לאט מסתדרת ולגבי הקול נצטרך לחכות בהמון סבלנות והמון תפילות שדברים יסתדרו. בכל מקרה אוכל לדבר ולהקשיב לכם.

 לקראת השנה החדשה ואני אתייחס לכך בשבוע הבא – מאחל לכולם  שתהיה שנה טובה ומוצלחת מלאה בהצלחות עסקיות – אושר ועושר בעשייה השוטפת. (אפשר להתייחס לינואר כשנה עסקית קלנדרית למרות היותנו יהודים הסופרים את השנה מראש השנה).

נשיקות והמון אהבה לכולם.

 אודי