ניהול עסקי

עשו את הצעד הראשון מתוך אמונה. אינכם חייבם לראות את כל גרם המדרגות. עשו רק את הצעד הראשון.(מרטין לותר קינג)

אתה רוצה לראות שיפור עקבי ומשמעותי בפעילות ובתוצאות העסקיות.  יותר הכנסות! יותר רווחים!  ויותר הנאה מהתנהלות העסק שלך!

זוהי בדיוק המחויבות שלנו –  ללוות ולהוביל אותך, החל משלב האבחון, דרך מציאת פתרונות אפקטיביים ומעשיים, ועד ליישום בפועל. הליווי של העסק כולל שיפור בתחומי המכירות והשיווק, בתחום הניהול והארגון,בתחום הכספים והבקרה הכספית וכן בתחום המיתוג וההתמקצעות!

לא עוד אנשים שמקשיבים לך  ומשאירים אותך להתמודד עם המעשי בכוחות עצמך, אנחנו גם עוזרים ליישם את הרעיונות, להפוך את התיאוריה לתכ'לס!
בין שלל התיאוריות, בעל העסק חייב לדעת כיצד ליישם הפעולות אותן הוא קיבל לבצע.  GPS לעסקים מומחית במתן הפתרונות השימושיים והאופרטיביים, אשר מקנים באופן ייחודי לכל בעל עסק את הפעולות עליו לבצע באופן מיידי.

 

איך לשרוד בעולם של הגדולים? עשרת הדיברות לניהול עסק קטן

 אסטרטגיה ניהולית:השאיפה הניהולית הקלאסית היא לקבל החלטה שתוביל לשיפור מקסימאלי. המקסימום איננו אפשרי במציאות הקיימת והוא למעשה בבחינת חלום. המציאות המורכבת משופעת בהתניות ובאילוצים ולכן, המטרה הניהולית צריכה לכוון לאופטימוםהמקסימום האפשרי בהתחשב באילוצים.

 תכנון זמנים:גם אם יש לך עובדים ועל אחת כמה וכמה עם אתה עובד לבד, לא תוכל להספיק הכול. תכנן היטב את זמנך, התרכז רק במה שאתה חייב ותן לאחרים לעשות את היתר.

 עזרה:אל תתבייש להתייעץ ולשאול – מידע נוסף יעזור לך בקבלת ההחלטות.
אמנם אתה עצמאי ועליך מוטלת האחריות, אך לא פעם, תמצא שיש אנשים רבים שישמחו לעזור. משפחה, חברים, קולגות, לקוחות, ספקים ואפילו מתחרים יכולים לספק מידע, לתת עצה, לתמוך כלכלית ולהאיר את עיניך בפרטים שאינך בקיא בהם.

 הקצאת משאבים:חוק פארטו: 20% מהדברים שאתה עושה יוצרים 80% מהרווחים, 20% מהלקוחות אחראים ל 80% מההכנסות – זהה את הפעילויות והלקוחות שנמנים על אותם 20% והקדש להם את הזמן, מאמצי השיווק והאנרגיה.

 חשוב מהסוף להתחלה: תאר את התוצאות וההישגים הרצויים ובחר בדרך שתוביל להשגתם.

 פרסום:עסק קטן לא חייב "לשחק במגרש של הגדולים". חלון ראווה, שילוט, לוח מודעות, פרסום בלוחות מסווגים באינטרנט ופרסום בשיטת "חבר מביא חבר" יכולים לעשות את העבודה, ובעלות מינימאלית.

 ניהול פיננסי:הכן תוכנית פיננסית (תחזית דו"ח רווח והפסד, נקודת האיזון החודשית, תחזית תזרים מזומנים ותחזית השקעות). כתיבתה תעלה תהיות, תחדד מחשבות ותסייע לך להעריך את מצבו הנוכחי והעתידי של העסק.

 הלוואות:בחן את גובה הריביות בשוק ואת מידת הכדאיות למחזור הלוואות קיימות (פירעון הלוואה כנגד הלוואה חדשה וזולה יותר בריבית נמוכה יותר).

 שליטה ובקרה:שליטה ובקרה מלאה בנתונים הפיננסיים של העסק יתנו לך תמונת מצב עדכנית ומדויקת לגבי מצבו בכל רגע נתון. גם אם יש לך רואה חשבון, יועץ מס ומנהלים שזהו תפקידם, עליך להיות מעודכן ומצוי בפרטים. רק כך תוכל לקבל החלטות ולתכנן את צעדיך הבאים.

 הישאר נאמן לעצמך ! בחן את עוצמתו של העסק, עובדיו ומנהליו. שתף יותר, הקשב לעובדים וללקוחות וקבל החלטות, גם אם קשות, שאינן נוגדות את הערכים והחזון של העסק.

 

ניהול עסק קטן – טיפים פרקטיים:

 

 צמצם את השימוש בנותני שירותים בדברים שאתה יכול לעשות זאת בעצמך.

 צמצם, שקול מחדש ודחה השקעות לתקופות בטוחות.

 חפש אפשרויות לשיתופי פעולה שיווקיים עם ספקים ו/או עסקים אחרים.

 ייעל את העובדים – נייד עובדים, בחן אופציה למשרות חלקיות, שכר משתנה וניצול ימי חופשה.

 ייעל את ניהול המלאי – עבור לראיה מערכתית ובדוק מעבר לרכישות בקונסיגנציה.

 ייעל את הגבייה – פעל להעמקת הטיפול בלקוחות חייבים.

 ייעל את האשראי – עדכן את תיק האשראי הבנקאי בהתאם לצרכים וליכולות שלך.

 

 

 


 

 

לקבלת 3 פרקים מרב המכר GPS לעסקים – השאר פרטיך