תקציב

תקציב הוא תוכנית הפעילות הכוללת של העסק, על כל מרכיביו, למשך תקופה נתונה בעתיד, הכתובה במונחים של כמויות וכסף.

בתקציב מודדים כל פעילות במונחי כמות של כל התשומות הנדרשות (כמו: מספר שעות עבודה, כמויות החומרים הדרושות ועוד) ובמונחים של העלות הכספית של אותן התשומות. עסק שפועל מבלי להכין לעצמו תקציב, הוא למעשה עסק מתנהל בהשפעת גורמים חיצוניים. זהו עסק מגיב המנסה לשרוד ואינו מכיר את הדרך להצלחה.

לעומת זאת, עסק שדואג לניהול תקציבי ומוודא עמידה בכל פירוט הפעולות המתחייבות ממנו הוא עסק מנוהל. זהו עסק יוזם ולכן סיכוייו להפוך לעסק  מצליח  גדולים יותר. לכן   יש להביא למיסוד תהליך התכנון התקציבי ולהפוך אותו לחלק בלתי נפרד מהפעילות השוטפת בעסק. שלב תכנון ובניית התקציב הכרחי אך אינו מספיק. כל עסק חייב לנהל בקרה שוטפת אחת לחודש ולבחון האם עמד בתקציב ואם לא היכן חרג ולמה. מעקב ובקרה יאפשרו לתקן בזמן אמת ולתכנן קדימה בהתאם . זהו למעשה כלי שליטה הכרחי שבלעדיו תוצאות החריגה יתגלו כשכבר יהיה קשה מאוד לתקן את הסטיות במקרה הטוב או מאוחר מידי ובלתי אפשרי במקרה הרע.

אנחנו ב-GPS לעסקים פיתנו כלים ייחודיים לבניית התקציב ומעקב אחר התוצאות בפועל. מנהלינו העסקיים יודעים לבנות, לבקר ולקבל החלטות בזמן אמת שיעזרו לו להתנהל במסגרת התקציב ולהבטיח את הרווחיות המתוכננת.

לקבלת 3 פרקים מרב המכר GPS לעסקים – השאר פרטיך