חלומות הסושי של גירו

אומרים שהמקום של גירו בטוקיו יפן הנו המקום הטוב ביותר בעולם לסושי. המסעדה מכילה בסה"כ 10 מקומות ישיבה. היא זכתה לשלושה כוכבים של מישלן והכרה מלאה של כל גורם קולינרי ידוע. הנשיא אובמה בביקורו ביפן אכל בגירו וכך ידוענים רבים לאורך השנים. כדי לבקר במקום עליך להזמין מקום שנה לפני!!
בסוף שבוע האחרון הביאה ליהי אשתי היקרה סרט מדהים מספריית הדי וי די שאנו שואלים משם סרטים – הסרט נקרא חלומות הסושי של גירו.
הסרט הדוקומנטרי חלומות הסושי של גירו מהווה סיפור מדהים על איש שהפך לאגדה בתחום עסקי מסעדנות. הסרט הינו יצירת מופת לערכים שאנו ב-GPS לעסקים כל כך מאמינים בהם – תשוקה, אהבה, אמונה, נחישות, התמדה, עקביות ועוד.

גירו ממש בתחילת הסרט מציין את האמרה החשובה ביותר להצלחה עסקית:
ברגע שהחלטת על מקצוע אתה חייב להתאהב בו לרצות להיות הטוב ביותר.
אסור לך להתלונן על דברים שנדרש לעשות כדי להיות הטוב ביותר. הנחישות והתמדה בשיפור הביצועים הנו בסיס הקיום של העסק והבאתו להצלחה. העבודה היומיומית לא יכולה להיות משעממת כי הרצון לשפר את המוצר והשירות מהווה אתגר ומוטיבציה לקום בבוקר ולעשות את הדברים טוב יותר.
מבקר מסעדות ידוע ביפן אמר בסרט שיש חמש תכונות שהופכות את גירו למאוד מוצלח:
1. בעל העסק לוקח מאד ברצינות את תחום העיסוק ודואג שההתמקצעות תהיה שיטתית ועקבית.
2. השראה תמידית לשיפור מקצועיות ושירות
3. ניקיון בעבודה – ניהול נקי של הפעילות המייצר המון אסתטיקה
4. מנהיגות לא סלחנית שלא תמיד משתפת פעולה אבל מייצרת מחויבות לעמידה בסטנדרטים הגבוהים ביותר
5. תשוקה. תשוקה ליצירת הטוב ביותר מה שגורם להשראה סביבתית לאורך כל הדרך.
לגירו דור המשך שגדלו לתוך העסק. גם בגיל שמונים ומשהו עדין גירו מגיע כל יום לעבודה וממשיך לשרת את הלקוחות בתפיסת העולם המאוד מדויקת ללא פשרות ואהבה למקצוע.