מטרות אימון עסקי

אימון עסקי נולד מתוך הצורך לסייע לחברות ועסקים בשיפור ההתנהלות העסקית, וכן להגדיל ולמקסם  את הרווחיות. אימון עסקי נועד לא רק לבעלי עסקים אלא גם למנהלים בעסק ולבעלי תפקידים אשר רוצים להשיג תרבות ארגונית טובה ויעילה יותר, כזו שתגרום בסופו של דבר לרווחיות וחיוניות העסק.

לא מעט עסקים נאלצים להתמודד עם סיטואציות חדשות בעסק, שינויים, התאמה למציאות חדשה, וכאשר הם אינם מצליחים לעשות זאת בכוחות עצמם, הם פונים לייעוץ מקצועי ומיומן אשר מביא איתו עצות מקצועיות וקונקרטיות המתאימות למצב של העסק, אך לא תמיד מתאימות לאופיו וליכולותיו של בעל העסק, לכן רבים מהם פונים לשירותי האימון העסקי, שקודם בוחן את מטרותיו של בעל העסק או מנהל העסק, מכיר את יכולותיו, מאפייניו ותכונותיו, ורק אז הוא בונה תכנית עבודה שתתאים הן לבעל העסק והן למצב העסק ורוח העסק, תכנית עבודה כזו שתצליח גם להשיג את היעד והמטרה של בעל העסק, ותהיה אפשרית ליישום על ידו.

אימון עסקי יעיל בין היתר לשיפור הרווחיות של העסק, לפיתוח עבודת צוות בעסק, לפתרון משברים פנים ארגוניים, למיתוג העסק וכאמור בעיקר לטיפול בסוגיית התרבות הארגונית.

אימון עסקי נעשה על ידי מאמן בעל ידע וניסיון מקצועי בתחום, כזה שמביט על התמונה בכללותה, מבין את השוק והמתחרים ויודע לחבר בין בעלי העסק לרוח העסק ועתידו. אם וכאשר בעל עסק שוקל להזמין את שירותיו של מאמן עסקי, חשוב שיברר קודם לכן אילו הכשרות עבר המאמן העסקי, וידרוש המלצות של ממליצים שכבר עברו אצל אותו מאמן אימון עסקי כלשהו.

בעידן הזה, בו אימון הפך להיות רחב ומקיף כמעט כל תחום בחיינו, אין כמעט עסק שלא צריך בשלב כלשהו בחייו להיעזר באימון עסקי, יעוץ עסקי וכדו'

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך…

תפריט