האם כל מנהל יכול להיות מנהיג?

מנהיגות טובה היא השילוב של אמונה והשלמה, ללכת בדרך בה בחרתם אבל לדעת לשלם עבורה את המחיר בעת הצורך, אם יהיה בכך צורך,  פיתוח מנהלים כולל בתוכו אומר פיתוח כישורי ניהול, מעבר ליכולת הניהול – יש לרכוש כישורי ניהול! 

למשל, כמה מאיתנו מסוגלים לנצל נכון את הזמן? מחקרים רבים שנעשו בנושא ניהול נכון של זמן העלו כי מעטים יודעים לנצל נכון את המשאב החשוב הזה. חלק חשוב מפיתוח מנהלים הוא היכולת לעשות ניהול זמן נכון. 

פיתוח מנהלים טוב, הוא אותו פיתוח מנהלים אשר יסייע למנהל לגלות דרכים יעילות יותר לנהל את הזמן שלו ושל עובדיו. עמידה בלוח זמנים, תפוקות, ניהול הספקים, ניצול נכון של הזמן וכיוב. פיתוח מנהלים יאפשר לבעל העסק למצות את הטוב באותם מנהלים שעובדים בעסק, לשכלל את כישורי הניהול שלהם.   

בכל עסק ישנה היררכיה של תפקידים, יש את המנהלים והעובדים הזוטרים מתחת. ללא ניהול מוצלח – לא יוכל העסק להחזיק מעמד. ניהול טוב מביא עימו שליטה וארגון, סדר ולו"ז ברור, דאגה לעמידה ביעדים ויכולת למדוד יכולות של עובדים זוטרים. 

למעשה בתהליך פיתוח מנהלים עובדים על שכלול ושיפור כישורי המנהל, מתן כלים מתאימים כדי ליצור בחברה אווירת שקט, ביטחון ואמונה כי העסק עמיד דיו להתמודד עם משברים וסערות.  

מנהל הוא כמו מנהיג! הוא יכול להפסיק את עבודתם של הכפופים לו, הוא יכול לגעור בהם על אי הספק, לעודד ולדרבן את העושים עבודתם נאמנה וכיוב'. פיתוח מנהלים מעניק למנהל כלים שבאמצעותם יוכל המנהל לעודד, לתת תמריצים, לפרגן ולדרבן עובדים טובים לרצות להגיע להישגים, להיות טובים יותר בעבודתם ולהישאר נאמנים.   

חשוב לתת למנהל כלים ניהוליים כמו סדנה ובד בבד להעניק לו  אפילו בהדרגה סמכויות ניהוליות בסיסיות.  

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך…

תפריט