אסטרטגיה שיווקית כהלכה

אסטרטגיה שיווקית הינה תכנון, ניתוח וחשיבה מוקדמת על שירותים או מוצרים אשר אותם אנו רוצים להחדיר, להגביר, להעלים מהשוק ועוד, כמו כן אסטרטגיה שיווקית כשמה כן היא, יודעת לדבר אלינו בשתי שפות האחת היא אסטרטגיה ותכנון לטווח ארוך והשנייה היא שיווק שפת הפרסום והמכירות.

לדוגמא: אתם חברה אשר מוכרת חלב, מוצר זה נמכר היטב אך לא מפיק רווחים משמעותיים יותר כמו שאתם הייתם רוצים, איך מתמודדים? אסטרטגיה שיווקית! אנו נמכור חלב מועשר בהמון ויטמינים וסידן אשר יעזור לנו להרוויח הרבה יותר ממכירת חלב רגיל, הרווחים גדלו וכולם "מעושרים".

באסטרטגיה שיווקית זו נרצה להסיט את המסה הגדולה של האנשים שקונים חלב רגיל לחלב מועשר אשר ייתן להם הרבה יותר! וזאת מבלי לפגוע בקהל הלקוחות שלי אשר צורכים קבוע את החלב הרגיל. דוגמא יפה לאסטרטגיה שיווקית נכון? הדבר המדהים שזה קורה סביבנו כל הזמן ואנו צריכים רק להיות ערניים לכך! ויתרה מכך לדעת איך להשתמש בזה בעצמנו!

אסטרטגיה שיווקית הינה כלי משמעותי ביותר בעסק וצריך לדעת להשתמש בה כהלכה. בעזרת ליווי ופיתוח אסטרטגיה שיווקית ניתן להגיע לתוצאות הרצויות והמרביות בעסק שלך, כמו כן לאחר קבלת התוצאות הרצויות, היכולת לחשב מסלול מחדש וליצור מוצר או שירותים חדשים אשר יגברו על יתרונות המתחרים ויעזרו לנו לא להירדם בשמירה אלא תמיד ליצור ולחדש את עצמו ואת העסק שלנו.

תמהיל השיווק וארבעת ה-"P" של אסטרטגיה שיווקית

מקובל להגדיר את האסטרטגיה השיווקית לפי ארבעת התחומים אשר מתחילים באות P

Product– מוצר : מהו המוצר שלנו? מה היתרונות שלו בתור מוצר? מהם היתרונות שלו מול המתחרים שלנו?

Price– מחיר: מהו המחיר של המוצר שלנו בשוק? מתאים לסביבה שבה המחירים זולים יותר או יקרים יותר?    איך המוצר מביא איתו ערך מוסף?

Place– מקום: באיזו זירה אנו פועלים? מהו המקום שבו אנו מתחרים? בכמה זירות אנו נמצאים? באיזה ערוצי מדיה? האם בשטח?

Promotion– קידום מכירות: באיזה אופן אנו נקדם את המוצר שלנו?

אנחנו ב-GPS לעסקים בעזרת המנהלים העסקיים ויועצי האסטרטגיה שלנו יכולים לעזור לך באופן תכנון האסטרטגיה השיווקית שלך וניתוח מעמיק של המוצר, המחיר, המקום ואיך לקדם את המכירות באופן יעיל ואפקטיבי, הניסיון שלנו כחברה אשר מלווה מאות עסקים מרוצים אשר מצליחים ביותר לקדם את האסטרטגיה השיווקית שלהם ולהגיע לתוצאות הרצויות!

כל עסק עבורנו הוא בעל חשיבות רבה! וכמו כן כמעט כל עסק צריך את האסטרטגיה השיווקית הנכונה על מנת לפרוח, עזרה וליווי מקצועיים יכולים לעזור לך לעמוד במטרות אשר הצבת לעצמך ועם האסטרטגיה השיווקית המתאימה לכך!

 

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך…

תפריט