אמנת שירות

  1. ראשי
  2. אמנת שירות

מהי אמנת שירות

אמנת השירות הינה חוזה לא פורמלי בין עסקים נותני שורות לבין לקוחותיהם, באמצעות אמנת השירות אנו מצהירים בפני הלקוחות שלנו מהם הדברים עליהם אנו מתחייבים במתן השירות ולאחריו, אמנת השירות לרוב מתרכזת בפן הכמותי כמו מסגרת השירות, תכולתו, אופן התמקדותו ומגבלותיו. ערך מוסף שאמנת השירות נותנת היא ההירתמות של העובדים לטובת אמנת השירות, יצירת כללים וחוקים ברורים על איך אנו מתייחסים ללקוחות ומה עומד בראש סדר העדיפויות שלנו כבעלי העסק, אנחנו בGPS  לעסקים מאמינים שאמנת השירות הינה כלי חשוב ביותר לקידום העסק.

אמנת השירות חשובה ביותר, כיוון שמעבר ליצירת החוזה הבלתי פורמלי, היא יוצרת מעגל מחויבות אצל הלקוח, אצל העובדים ואצל העסק. כתיבת אמנת השירות הינו תהליך ארגוני משמעותי, ולכן חשוב שייכתב על ידי חברה בעלת ניסיון רב בליווי עסקים והטמעת אמנות השירות תוך התחשבות בתחום עיסוקו הספציפי של העסק והתכתבותה כנגזרת מחזון העסק, אופיו, יעדיו, ומדיניותו.

דוגמא ליעדי אמנת השירות והתחייבות העובדים

קביעת סטנדרטים לאמינות מקצועיות וזמינות בשירות ללקוח, צמצום הפער בין הגדרת השירות ל"איך" הלקוחות שלנו תופסים אותו, בניית תרבות שירות וקביעת מטרות ויעדים של שירות, שיפור מידע רלוונטי ללקוח, שיפור תהליכים ונהלי עבודה שהמוקד הינו השירות ללקוח.

התחייבות העובדים

אנו עובדי חברת "מזון חם וטעים" בענף המזון, בהיותנו יחידה שמטרתה הענקת מזון חם למוסדות ברחבי הארץ מתחייבים להעניק את שירותי המחלקה בצורה מקצועית, אמינה ומהירה, באדיבות וסובלנות תוך הקפדה על חוקי התברואה וההיגיינה אשר נהוגים בחברות המזון, לספק את השירותים המפורטים בסל השירותים של מאגר לקוחותינו כפי שמפורסמים באתר האינטרנט שלנו, לעמוד במחויבות ובלוחות הזמנים לשאוף תמיד לשיפור ברמת השירות הינתן על ידינו, ועוד.

דוגמא זו היא על קצה המזלג כיצד צריכה להירקם תוכנית לכתיבת אמנת השירות באופן איכותי ובר השגה, מהם היעדים של אמנת שירות ומהם התחייבויות העובדים לאמנה. כפי שזה נראה האמנה יוצרת אמינות ומעודדת את הלקוח ואת העובדים לעמידה בכללים הלא כתובים, ובין היתר, משפרת את תפיסת הלקוחות את החברה שלנו, לקוחות שמסתכלים עלינו ושוקלים לשכור את שירותינו, או לקנות את מוצרינו.

ב-GPS  לעסקים היועצים העסקיים שלנו יכולים לעזור לך בכתיבת אמנת השירות, כך שתוכל לסחוף אחריך את העובדים וליצור אנרגיות חיוביות אצל הלקוחות שלך שקוראים את אמנת השירות שבנית. GPS בעלת ניסיון רב שנים בליווי ותמיכה במאות עסקים, עסקים שרק משתפרים ומשתפרים עם הזמן, ניסיון שיכול לעזור גם לך.

כל עסק בשבילנו הוא נכס בעל חשיבות וכמו כן בכל עסק עובדים אנשים אשר על ידי הדרכה, וכתיבת האמנה יחדיו ירתמו גם אותם להתנהל על פי האמנה מה שיעזור לעסק ולעובדים, ויגביר את שביעות רצון הלקוחות, בהצלחה!

 

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך…

תפריט