גיוס משקיעים

  1. ראשי
  2. גיוס משקיעים

גיוס משקיעים לא חייב להיות מפחיד

הקמת עסק חדש כרוכה לרוב בהשקעה כספית רצינית למדי. חלק מבעלי העסקים מגייסים את הכספים הנדרשים מכיסם הפרטי, חלקם פונים ללקיחת הלוואות מהבנקים או מגורמים חיצוניים נוספים ויש שיפנו למקורות של גיוס הון, גיוס משקיעים אשר ישקיעו מהונם הפרטי בעסק, תוך שהם מאמינים ברווחיותו העתידית.  

חשוב לזכור כי אותם משקיעים בוחנים את הבקשה בצורה מעמיקה ומדוקדקת, הם מבצעים אבחון עסקי, בדיקת כדאיות, של המוצר/השירות אותו העסק מציע והם ידרשו מבעלי העסק להשיב על שאלות מורכבות. 

לכן את גיוס המשקיעים חשוב לעשות בעזרת חברה בעלת ניסיון כמו GPS לעסקים, אשר תתאים את המשקיע אליך ותדייק אותך ואת הצרכים שלך ושל העסק שלך.

חשוב לזכור שעסק בנוי על שלושה דברים, רעיון, הון וניהול.

לכן, חשוב בטרם פונים לגיוס משקיעים להיות מוכנים, קרי, לאחר שנעשו מחקרי שוק מעמיקים, וודאו שאתם מכירים היטב את המתחרים, את קהל היעד שלכם, את הצרכים והמטרות, את הכיוון העתידי אליו פונה השוק, ועוד שאלות הקשורות לתנאי השוק הקיימים. החשוב מכל הוא שבידכם תהיה תוכנית עסקית מעמיקה ומדויקת. 

משקיעים לרוב מבקשים גם להכיר את צוות העובדים וסביבת העבודה, הם ינסו לברר מהו הערך המוסף של העובדים לעסק, עד כמה העובדים מחויבים ונאמנים למוצר או השירות, עד כמה הם מכירים לעומק את האג'נדה העסקית, עד כמה הם מחוברים לתרבות הארגונית. לפיכך, ראוי להכין את העובדים לקראת פגישה עם משקיעים, ועם שאלות שעשויות להישאל.

 גיוס משקיעים כללים שכדאי שתכירו

▪מה העסק צריך? האם העסק זקוק לשיפור החוסן הפיננסי או שהכנסת המשקיע הינה לצורך שיפור המערך הארגוני והאסטרטגי של העסק.

▪איזה סוג גיוס משקיעים אתה מנסה להשיג? האם המשקיע המדובר הוא אדם אשר לא יתערב בניהול השוטף של העסק ויהיה שותף שקט או שהחיפוש הוא אחרי שותף פעיל בעסק, אדם שיעזור בתהליך קבלת ההחלטות בעסק, יעזור לך לקחת אוויר מהעסק ויחלוק איתך את העומס. במידה ותרצו אדם שיהיה שותף פעיל בעסק, ראוי שתראו את ההזדמנויות או הסיכונים העסקיים באותו האופן ולמניעת חילוקי דעות.

▪מה אנו יכולים/נותנים בתמורה ?

האם אנו מציעים את הרווחים הקיימים של העסק, למכור רווחים עתידיים או אחוזי השליטה בעסק? 

▪תוכנית עסקית

הכינו תוכנית עסקית מפורטת, כל משקיע מכובד יבקש לעיין בתוכנית העסקית, ישאל שאלות כנגד התוכנית ויצפה לתשובות ראויות על מנת שישקיעו את כספו דווקא בעסק זה.

(ניתן לראות תוכנית עסקית באתר- לינק- )

▪העריכו את שווי העסק שלכם

הערכת השווי של העסק תסייע לכם להבין מה היחס שצריך למכור על מנת להשיג את הסכום הרצוי ולחלופין כמה עליכם לבקש עבור בעלות על העסק.

▪בזמן תהליך משא ומתן מול המשקיע, תנהגו בכנות

כל מסירת נתונים לא נכונים אודות העסק שלכם או בכלל עלול להוביל למשבר אמון אשר ישפיע על מהלך העסקה ושיתופי פעולה עתידיים.

 

היועצים העסקיים שלנו ב-GPS לעסקים יודעים להביא את המשקיעים אליך וחשוב שתהיה מוכן לקראת שאלות המשקיעים ולהיות מוכן עם מידע כמו כתיבת תוכנית עסקית וידיעתה, הערכת שווי של העסק, איזה סוג משקיע אנחנו מחפשים והאם זה באמת מה שהעסק שלך צריך.

ב-GPS לעסקים כל עסק בשבילנו הוא עסק בעל חשיבות! לכן חשוב שהיכולות והידע אותם אנו מקנים לך בנושא של גיוס משקיעים יהיה הטוב ביותר! נעניק לך כלים שצברנו מהניסיון שלנו כחברה אשר מלווה מאות עסקים מרוצים אשר גייסו משקיעים נכונים ומותאמים לעסק שלך באופן האידיאלי ביותר!

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך…

תפריט