מאישי לעסקי – מיתוג אישי לעסקים קטנים

לא מעט עסקים קטנים נקראים באופן טבעי, על שם בעל העסק והמיתוג שלהם למעשה הופך להיות אישי.
מיתוג כמו מיתוג נועד לקדם את העסק, וכשמדובר במיתוג אישי אנחנו למעשה מקדמים את האדם שהוא בעל העסק. נקדם אותו בסביבתו האישית, בסביבת העבודה, כנותן שירות ללקוחות ועוד.
זה יכול להיות לעיתים דרך סגנון הלבוש של בעל העסק, שפת הגוף, דרך ההתבטאות שלו וכן הלאה ויכול להיות שיהיו אלה הערכים, ניסיון החיים והשקפת העולם שהוא מביא איתו, שיעוררו את האינטראקציה עם הקהל שמזדהה איתו.

 המסר הוא הקובע!

הכל שאלה של איזה מסר אתה, כמייצג עסק קטן כלשהו, רוצה להעביר. כדי להשיג את המיתוג  המתאים לך כאדם וכעסק, יש לחשוב היטב מה רוצים להשיג, ממי רוצים להשיג את זה, איך כדאי להציג את הדברים וכו'. אנחנו ממליצים להיעזר בשלב הזה באנשי מקצוע.
מהבחינה הזאת GPS לעסקים, אשר ליוותה ומלוה מאות עסקים קטנים ובינוניים בדרכם המיתוגית היא בעלת הכלים, ההבנה והנסיון לקחת אתכם צעד קדימה. הבנת הרצונות, הערכים, המסרים שאותם חשוב לעסק להעביר דרך ההבנה כיצד נכון לעשות זאת. ליווי שכזה חשוב  משלב הבנייה ועד שלב הגעת המסר לאנשים הנכונים. שכן, מיתוג נכון יכול להרים אותך גבוה ולקדם אותך בדרך המקצועית. 

איך מתחילים לעשות מיתוג אישי?

כדי למתג נכון חשוב:
1. לבחור מסר קצר וברור, לא להעמיס ולא לבלבל את קהל הלקוחות. תחליטו מהו הדבר הכי חשוב שלקוחותיכם יאמרו על העסק שלכם, כיצד יגדירו אתכם ומכאן יהיה קל להמשיך.  

  1. מאותו רגע שבחרתם במסר, יש לדעת באילו התנהגויות תואמות לבחור. שכן, אם בחרתם להעביר מסר של מומחה בפתרון, אזי רצוי להעביר מסרים כדוגמת מתן טיפים, כתיבת רעיונות לביצוע, לתת דגש לאמירות אשר ידגישו את היותך מומחה. זה אומר שתצטרך להתנהג, לדבר, לכתוב ועוד בהתאם למסר שבחרת למתג עצמך בעזרתו.
  2. תתחילו להשתתף בפעילויות שיכולות לחזק את המיתוג שבחרתם, והכוונה להיות פעילים במגוון תחומים בהם זה תואם את המיתוג שלכם. למשל, לכתיבת מאמרים (אם מיתגתם עצמכם כמקצוענים) אם מיתגתם עצמכם כמובילים וחדשניים, אז תבחרו לכתוב על כך בפורומים הייעודים לכך או באתרים שעוסקים בזה כדי שיכירו אתכם. 

    בסופו של דבר מיתוג יעזור לכם בבניית אתר אינטרנט אישי, הכנסת תכנים מקצועיים לאתרים, לפורומים ולקבוצות שונות, הפצת מסרים ברשתות החברתיות, הקמת וכתיבת בלוג אישי וכמובן אם נדרש אז קישור ליחצ"נים ולתקשורת.  

אל תהססו לקבל עזרה

מיתוג הינו הליך מורכב ובעל השלכות רבות לעצמכם ולעסק שאתם בונים, למיתוג יש כח רב בבניית המוצר או השירות שאתם רוצים לשווק, לפיכך נדרשת עבודת חשיבה מעמיקה. ההמלצה היא להיעזר באנשי מקצוע, שליוו עסקים ואנשים פרטיים בתהליך המיתוג, להיעזר דווקא באנשי מקצוע חיצוניים שרואים את כל התמונה, אובייקטיבים ומנוסים בדיוק כפי ש- GPS לעסקים מציעה לכם. מיתוג אישי הוא תהליך שעובר האדם בעצמו בראש ובראשונה אבל כדי ליישם זאת הלכה למעשה בהחלט מקובל להיעזר ביועצים מקצועיים.

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך…

תפריט