ניהול צוות איכותי

ניהול צוות הינו מושג חשוב ובעל משמעות רבה שנחקר רבות באקדמיה ובמערכת הצבאית, ניהול צוות בצורה יעילה דורש תשומת לב לפרטים הקטנים, אינטליגנציה רגשית יחסי אנוש ועוד, במידה ויש לך יכולות ניהול צוות, הדרך לניהול בצורה יעילה ואפקטיבית הינה קצרה, במידה ולא כל תכונות אלה ניתנות לפיתוח כמעט כמו כל דבר על ידי תרגול והדרכה.

הצלחת הצוות תלויה בעיקר במנהל הישיר של הצוות, החוכמה מתחילה בגיוס כלל חברי הצוות למטרה משותפת, הגדרת יעדים משותפים, יצירת לכידות בין חברי הצוות ותחושת משפחתיות. פיתוח לויאליות ולכידות בין חברי הצוות הינה חשובה ביותר וצוות שמרגיש בנוח במקום בו הוא נמצא והאחד עם השני, תגבר בו היעילות והאפקטיביות. בעזרת ליווי והכנסת גורם מקצועי הכוללת ניתוח של כלל הצוות ניתן להשיג לכידות ולויאליות. לדוגמא, על ידי ימי גיבוש ואף בילוי משותף, לכידות יכולה לתרום רבות להצלחת הצוות והשגת המטרות המשותפות, אך חשוב שתעשה בצורה מקצועית על מנת להשיג את האפקטים הרצויים בניהול מוצלח של צוות.

ב- GPS לעסקים אנו מאמינים שהדרך לניהול צוות מוצלח עוברת דרך מספר ערוצים כמו:

מנה לך סמנכ"ל

ניהול צוות מושפע רבות ממנהיג בתוך הצוות, כמובן שהמנהל של הצוות הינו המנהיג, אך הצוות צריך מישהו מתוך הצוות באותה דרגה אשר ינהיג, ינהל ויוביל את הצוות לעשייה. ישנם מנהלים שחוששים ממנהיג בתוך הצוות, אך ההפך הוא הנכון, מנהיג בתוך הצוות יגביר את המחויבות של הצוות למען הצוות ולמען מטרה משותפת. "מינוי סמנכ"ל" מוריד עומס רב מהמנהל הישיר של הצוות, בעל יתרון בחלוקת משימות ותחומי האחריות.

אחריות המנהל

סמוך עליהם: צוות צריך לדעת שיש מישהו שסומך עליהם, שאם הם יכשלו יהיה מי שיגבה אותם. צריך לתת לצוות את ההרגשה שאתה עומד מאחוריהם וחשוב שידעו זאת, צריך להזכיר להם באופן קבוע, קריטי להיות רגיש ופתוח לצרכי הצוות, לשאול ולהתעניין באופן פרטני בכל אחד מחברי הצוות ורצוי לעשות שיחה כזאת אחת לתקופה על מנת להיות עם היד על הדופק עם כל אחד מחברי הצוות, בפרט ועל ההרגשה הכללית בצוות. אתה הוא המנהל של הצוות שלך, תחיה ותנשום את הצוות, הדבר רק יטיב עמך, עם הצוות שלך ועם העסק בו אתה פועל.

אחריות המנהל לדעת מה החוזקות והחולשות של הצוות שלו: אם מנהל יודע שבמשימות מורכבות הצוות הולך לאיבוד וצריך למקד אותו, חשוב שברגע קבלת משימה מורכבת המנהל יפרק את המשימה לחלקים קטנים, כך גם הצוות יצליח לעמוד במשימה הנתונה וגם יקצור הצלחות אשר יתווספו לרזומה ולביטחון העצמי של הצוות. אתה הוא המנהל דע את הצוות שלך, את חוזקותיו ואת חולשותיו.

טיפים

הצלחות: חשוב מאוד לתת לצוות לקצור הצלחות, זה מחזק לצוות את הביטחון העצמי, את האמונה בעצמם, בארגון, במנהל ובשאר חברי הצוות. כמו כן, זה מחזק את הדרך שלהם להתמודד עם כישלונות בעתיד ולהצליח לעמוד במשימות מורכבות וקריטיות. חשוב להזכיר לצוות שלך כמה הם טובים ואת ההצלחות שהשיגו בעבר.

מכנה משותף: צוות בסופו של דבר נמצא רוב היום יחד, הם מבלים את רוב שעות היום בעבודה, חשוב מאוד ליצור לכלל חברי הצוות מכנה משותף, במידה ואין ליצור לכולם תחומי עניין משותפים אשר יעסיקו את הצוות מעבר לשעות העבודה, ויתן להם שיח פורה לדון בו בזמן ההפסקות. תזכור, צוות מגובש הוא צוות חזק, צוות חזק הוא צוות שתרצה שיעמוד מאחוריך.

אנחנו ב-GPS לעסקים יכולים לתת לך את ההדרכה הנכונה ביותר לניהול צוות מוצלח, לאיתור חוזקותיו וחולשותיו של הצוות משלב הקמת הצוות ועד מדידת תפוקותיו ויעילותו בעבודה השוטפת, הניסיון שלנו כחברה אשר מלווה מאות עסקים מרוצים המנהלים צוותי עובדים רבים יודעים לדבר לכולם בגובה העיניים מעניקים לצוות את הערך המוסף והכל כך חשוב בעסק ונרצה להטמיע יכולת זאת גם לך ולצוות בו אתה פועל.

כל עסק בשבילנו הוא בעל חשיבות וכמו כן בכל עסק עובדים אנשים! האנשים והצוות שלך הם הדרך שלך ושל העסק להצלחה! עזרה וליווי מקצועיים יכולים לעזור לך לפתח את הצוות המוצלח ביותר בתחומכם!

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך…

תפריט