סגנונות ניהול ומתי להשתמש בכל אחד מהם

מהם סגנונות הניהול הרצויים למנהל ואיך זה קשור למוח היהודי?

סגנונות ניהול בהם בוחר המנהל עלולות להוביל אותו במקרים מסוימים לכישלונות, ובמקרים טובים יותר להצלחות עוצרות נשימה. ההצלחות או הכישלונות לא תמיד תלויות במנהל עצמו, אלא דווקא בסגנון הניהול בו בחר להשתמש או סגנון הניהול אותו הוא מכיר. 

הבחירה להשתמש בסגנון ניהול מסוים למצב מסוים, היא ערך מוסף אשר יכול להועיל לתפקיד המנהל אם זה בניהול מיטבי של אנשיו, סחיפתם אחריו, הצלחתו בתפקיד ובהמשך הדרך.

החוכמה היא להכיר ולדעת את שלל סגנונות הניהול הקיימים, תוך הבנת המנהל כיצד להשתמש בהם בהתאם לסיטואציה ולשלוף פעם אחר פעם מכובעו את סגנון הניהול המסוים. יכולת זאת הינה יכולת נרכשת אשר בעזרת תרגול וחשיפה לידע תוכל לעשות בעצמך ולבחור את סגנון הניהול הטוב ביותר עבורך, עבור העסק, ולטובת הכפופים לך. בעזרת ליווי וייעוץ עסקי נכון והכרת סגנונות הניהול תוך כדי איזון ביניהם והידיעה מתי להשתמש בהם ואיך הינו כלי חשוב בדרך שלך להפוך ממנהל טוב למנהל מצויין!

סגנונות הניהול הרווחים היום הם על פי אדיג'ס, יהודי אשר בעבר חי כאן בארצנו, שירת בצבא, למד תואר ראשון והמשיך ללימודי המשך באוניברסיטת קולומביה, אחד ממובילי הייעוץ הארגוני בעולם.

סגנונות ניהול על פי פרופ' יצחק קלדרון אדיג'ס כן הוא משלנו, בראשי תיבות "PAEI"

Producer היצרני: סגנון של מנהל אשר מה שעומד לנגד עיניו הם היעדים והתוצאות, והצלחת העמידה בהם, השורה התחתונה עבורו היא המעניינת, וההחלטות הניהוליות שלו מוכוונות תוצאות ולא אנשים.

Administrator המנהלי: סגנון של מנהל אשר עובד בצורה שיטתית, "על פי הספר", השלבים בניהולו ידועים מראש. מנהל זה אינו חדשני או יוצר אלא מחושב, איטי ופורמאלי מאוד.

Entrepreneur היזם: סגנון של מנהל יותר היפראקטיבי, ברגע שעולה לו רעיון חדש הוא רוצה לדחוף אותו קדימה ולשנות, מנהל זה אינו נח ועומד במקום אלא כל הזמן בתנועה.

Integrator המתכלל: סגנון של מנהל שבשמו השני נקרא גם "הדמוקרטי", מעוניין שההחלטות יתקבלו בצורה שיתופית דמוקרטית, מסתכל על תהליכים בצורה משולבת ואינטגרטיבית. מנהל יותר ליברלי ושיתופי, מוכוון אנשים.

טיפוסים נוספים אותם מאפיין אידג'ס

בול עץ מת: עיקר פעילותו של מנהל זה הוא שימור המצב הקיים והימנעות משינויים, מנהל זה שחוק מאוד, בעבר היה יצרני והיום הוא בול עץ מת, בעסק מספר רב של שנים וסיים מזמן את כל משאביו הפיזיים והנפשיים להמשיך וליצור, כרגע הוא על תקן מחמם כיסא ולא מעבר לכך.

המפסידן: נוטה להפסיד בתחרויות, לא מצליח, דמות פחות מוצלחת אשר בוחר תמיד בהחלטות המוטעות.

על פי אדיג'ס, סגנון ניהולי אחד איננו מספיק לניהול עסק מצליח- שילוב של כל הארבעה הוא שיוצר את הניהול המושלם. לטענתו, הצלחת השילוב של ארבעת הסגנונות נעוצה ביצירת זהות, אינטרסים ואמון הדדיים המתחילים בהבנת השוני בין הסגנונות השונים והיכולת להשתמש בהם.

אנחנו ב-GPS לעסקים יודעים לתת לך את הכלים הנכונים לבחירת סגנון הניהול המתאים עבורך, לעבור איתך על השלבים ברכישת הידע על הסיטואציות בהם נדרש סגנונות ניהול שונה, והיכולת להשתמש בכובעי הניהול השונים לטובת הצלחת העסק. הניסיון שלנו כחברה אשר מלווה מאות עסקים מרוצים ובו בזמן יודעים ללמד את המנהלים להשתמש בכך, זהו ניסיון ויכולת רבה שנרצה להעביר אותה גם לך!

כל עסק בשבילנו הוא נכס בעל חשיבות! וכמו כן בכל  עסק עובדים אנשים אשר מושפעים ומשפיעים על סגנונות הניהול שתבחר, אנשיך הם המפתח להצלחה וצריך לדעת איך להתנהל בצורה ממוקדת מולם, הקניית סגנונות הניהול עבורך הינם בגדר חובה עבורנו על מנת שתצליח לעשות זאת בהצלחה!

 

 

 

 

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך…

תפריט