מדוע כל עסק צריך פיתוח ארגוני

עסק מוצלח צריך להיות דינמי, פתוח לשינויים, גמיש ויציב במציאות המשתנה במהירות, עסק אשר לא ישכיל להשתנות בהתאם למציאות ייסוג לאחור.

דמיינו את העסק שלכם כרכב, אשר מדי פעם צריך אבחנה, טיפול תקופתי, החלפת שמנים או טסט במוסך. בדומה לרכב, גם עסק צריך מומחה על מנת שהעסק ישיג את מטרותיו ויעמוד ביעדים העסקיים אשר הצבתם לו, יכולת עמידה בשינויים היא כמו עוד מהמורה בדרך, כל מהמורה שהעסק עובר בהצלחה מחזקת אותו ומוסיפה לו חוסן להתמודד עם משימות עתידיות בהצלחה.

היכולת לעבור מהמורות בדרך בעזרת ליווי והדרכה של הפיתוח הארגוני הינה חשובה ביותר ונותנת לכם כלי רב שימושי בעזרתו תוכלו לנהל את העסק ולקדם את הפיתוח הארגוני בצורה המיטבית ביותר.

ערכי הפיתוח הארגוני

עובדים: אמון וכבוד לפרט, לכל אדם יש ערך, אם ניקח לדוגמה עובד שמאחר לעבודה והמנהל שלו באופן אוטומטי שופט אותו ומייחס את האיחור לתכונות אופי פנימיות, זו טעות! אם נחשוב שהעובד איחר בגלל סיבות חיצוניות, ולא חסר סיבות כאלו, התפוקות של העובד יעלו, המנהל לא יזעף פנים והיעלות של שניהם תגבר לטובת העסק. ישנם עסקים בהם עשרות עובדים פועלים כמו מספר בודד של עובדים, האם תרצה להגביר את יעילות העובדים ולהעלות את שביעות הרצון שלהם? ולא זה לא חייב להיות נטל כלכלי כבד על העסק, ההפך הוא הנכון, ישנם דרכים בהם ניתן ללא השקעה כספית ניכרת לשפר את יעילות העובד ואת תפוקותיו, זה נושא נוסף שבו הפיתוח הארגוני עוזר לנו כבעלי עסקים.

תקשורת בעסק: העסק צריך לפעול כמערכת פתוחה אשר זרימת המידע בו עוברת בכל הערוצים באופן דו-כיווני, כל אינפורמציה קריטית רצוי שתגיע אליך במהירות ואינפורמציה פחות קריטית תסונן כבר בערוצים הנמוכים. הפיתוח הארגוני דוגל בתקשורת פתוחה ואם היא אינה קיימת רצוי מאוד לפתח אותה, בין השאר באמצעות תרשים המבנה העסקי שלך, וכל זאת על מנת לעזור למקבלי ההחלטות לקבל את ההחלטה הנכונה, האם יש לך מודל של המבנה הארגוני בעסק שלך?

העסק: בפיתוח הארגוני היועץ מסתכל ובוחן את כל העסק בשלמותו, מהעובד הזוטר עד העובד הבכיר, מהסביבה החיצונית לסביבה הפנימית, סוגי תקשורת בארגון, ניהול ושימור עובדים, גיוס והדרכה, ההסתכלות היא רוחבית ומעשית. בסופו של תהליך אבחון פיתוח ארגוני התוצר הסופי שיתקבל הינו הצעה ייעוצית פרקטית וליוו על מנת לשפר ולהצעיד את העסק קדימה. היועץ הארגוני משמש כרופא אשר מגיע לעסק, שואל את השאלות הנכונות, מביט ומרגיש את העסק, מאבחן ונותן דיאגנוזה ובוחר יחד עם מקבלי ההחלטות את הצעדים הנכונים בדרך להחלמתו המהירה של העסק.

בסיס הידע של הפיתוח הארגוני

הפיתוח הארגוני מגיע ממספר מוקדי ליבה אשר עיצבו ותרמו למקצוע הפיתוח הארגוני, פסיכולוגיה, מנהל עסקים, סוציולוגיה, לימוד עבודה, תחומי מדעי החברה וחינוך, כשיועץ ארגוני מגיע לעסק הוא מגיע כחבילה שלמה של מקצועות חשובים ומקצועיים באקדמיה, בשילוב הידע של היועץ הארגוני, מגיע השלב המעשי של יכולת היועץ ללמד את העסק דרכים לשיפור והטמעת יכולותיו להמשך הדרך.

היעדים של הפיתוח הארגוני

יכולת עמידה בטלטלות השוק ובנוסף יציבות ורגליים על הקרקע, כל עסק בשילוב עם הגמישות הרצויה צריך להיות יציב וחזק אל מול כוחות השוק, בין שאר יעדיו של הפיתוח הארגוני הם צמיחת העסק והשגת יעדיו, היעדים אינם רק כלכליים היעדים יכולים להיות יעדים של מצוינות, חתירה להצלחה ודחיפת העסק במעלה הטבלה לעסק מוביל וחזק בשוק.

שאלות מנחות בנושא הפיתוח הארגוני להנהלה בכירה

בנה תרשים של המבנה הארגוני שלך, מי הם מקבלי ההחלטות, דרג הביניים, העובדים וההנהלה, חשוב האם העסק פועל כמערכת פתוחה?

חשוב על ליקויים שיש בעסק, מה תרצה לשפר?

האם עובדייך שבעי רצון? בעלי מוטיבציה? יודעים להפיק עבורך את המיטב?

האם העסק גמיש אך יציב ויכול להתמודד עם מציאות משתנה?

האם העסק עומד במקום או צועד קדימה?

מבחינה אסטרטגית וארגונית, האם אתה יודע לייצר עליונות על מתחרייך בענף בו אתה נמצא?

אנחנו ב-GPS לעסקים מומחים בלתת לך את ההדרכה הנכונה ביותר לפיתוח ארגוני בעסק שלך, לאיתור נקודות חוזקה וחולשה בעסק, איך לשפר או להשתמש בנקודות אלו לטובת העסק. הניסיון שלנו כחברה אשר מלווה מאות עסקים מרוצים המנהלים עסקים מצליחים בשוק, מדברים בגובה העיניים ומעניקים לעסק את היכולת הארגונית והעסקית הנדרשת בדרך להצלחת העסק והגדלת קשת תוצריו בפן הפיתוח הארגוני.

כל עסק בשבילנו הוא בעל חשיבות וכמו כן בכל עסק עובדים אנשים! האנשים אשר מרכיבים את העסק הם הדרך שלך ושל העסק להצלחה! עזרה וליווי מקצועיים יכולים לעזור לך לקדם את נושא הפיתוח הארגוני ולקחת אותו מספר צעדים קדימה!

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך…

תפריט