פיתוח והדרכה לכל עסק

פיתוח והדרכה הם לא מילה גסה או בהכרח יקרה, בעידן שבו עסקים וארגונים בתחרות מתמדת מה שבסופו של דבר קובע את הניצחון היא היכולת האנושית- עובדים מוכשרים אשר יודעים לעשות את עבודתם בצורה יעילה ואפקטיבית עם חשיבה יצירתית, בתחושה שיש מקום לכך, וביטחון עצמי שמקנה להם העסק, כל אלה יובילו את העסק לקראת ראש הרשימה.

עסקים אשר מבינים את חשיבות הפיתוח וההדרכה נתקעים בין הרצון ליכולת, והכוונה היא כמובן לתקציב, הם חושבים לעצמם למה שאני אשקיע את התקציב הרבעוני שלי לדוגמא בפיתוח והדרכה אני אשקיע זאת בפרסום, נכון פרסום הינו אחד ההשקעות החשובות בעסק אבל לא רק, פיתוח והדרכה הם השקעה לטווח ארוך, אנו מלמדים ומפתחים את עובדינו היום כדי שיפיקו תוצאות מחר, בעידן המודרני הכל "כאן ועכשיו תכף ומיד" אך לפעמים צריך לדעת לחכות בסבלנות ולראות איך בסופו של דבר שההשקעה השתלמה, ולהאמין כי בעתיד אקצור את פירות ההשקעה שלי.

הדרכה ללא פיקוח ובקרה עלולה לעשות יותר נזק מתועלת, לכן חשוב להזמין גורם המוסמך לכך, לא כל עובד מצטיין הינו מדריך ולא כל מדריך כללי יכול להיות מדריך פיתוח והדרכה. הבחירה בגורם הנכון להעביר פיתוח והדרכה הינה חשובה ביותר, כמו כן היכולת למדוד את ההדרכה בעזרת העובדים ותפוקותיהם הינה קריטית, אם השקענו בתוכנית שלמה של פיתוח והדרכה במחלקת המכירות שלי, ארצה לדעת שאחוזי המכירות עלו לאחר קבלת ההדרכה והטמעתה במחלקה,למדוד זאת ולקבל את גרף התקדמות המחלקה על מנת להמשיך ללמוד ולהשתפר גם בעתיד לאחר ההדרכה.

בעזרת ליווי מקצועי ואבחון נכון תוכל לצמצם את עלויות הפיתוח וההדרכה, ולהבין יחד עם היועץ העסקי היכן שווה להשקיע את התקציב לפיתוח ההדרכה, מה חשוב יותר כרגע ומה פחות. כמו כן, חבל לבזבז משאבים כל כך חשובים במקומות הלא נכונים, במידה ותשקיע נכון, ההשקעה תחזור אליך כפולה ועם לקוחות שבעי רצון!

שלבי פיתוח והדרכה

מוביל התהליך: תבחרו מי מוביל אצלכם את תהליך הפיתוח וההדרכה, האם בחרתם באדם מתוך העסק אשר ידריך את כולם או שבחרתם גורם חיצוני אשר ילווה אתכם מתחילת התהליך. באיזה אזור בעסק כדאי וצריך להשקיע את משאבי ההדרכה ועד מדידת ההצלחה והמסקנות להמשך.

זיהוי והגדרת יעדי ההדרכה: היכן אנו רוצים לתת את החיזוק לעסק ומהם היעדים הרצויים לאחר סיום ההדרכה. חשוב מאוד לדעת מהם היעדים והמטרות אותם אנו רוצים להשיג באמצעות ההדרכות, והיכולת שלנו להשוות ולבצע מדידה שלהם לפני ואחרי ההדרכות. כל זאת יבוצע בהתאם לאופי העסק והיעדים הרצויים והראליים שלו.

כלים: באיזה כלים אנו הולכים להשתמש בהדרכה, האם אנו מדריכים את העובדים דרך מחשבים, כמו לומדות ותוכנות אשר יכולות לעזור להם ללמוד גם מחוץ לשעות העבודה, האם ההדרכה תתבצע בצורה פרונטלית עם מרצה ולאחר מכן מבחנים לעובדים. ישנם כלים רבים ומגוונים לביצוע ההדרכה וחשוב לדעת באיזה כלים לבחור תוך התחשבות בשני פרמטרים חשובים, האחד, מה מתאים לאופי העסק והידע שהעובדים צריכים לרכוש, והשני, התחשבות תקציבית, ישנם כלים שעולים פחות וישנם כלים שעולים יותר, צריך לדעת מה מתאים ומתי. משתנים אלה ועוד צריכים להילקח בחשבון בהתאם לאופי והיכולת התקציבית של פרויקט ההדרכה, בהצלחה!

אנחנו ב-GPS לעסקים יכולים לעזור לך בנושא פיתוח והדרכת עובדים בצורה המקצועית ביותר, החל משלב בניית התהליך, זיהוי נקודות החוזקה והחולשה לטובת מערך הדרכה תקין, ועד שלבי המדידה וההערכה של הצלחת ההדרכה. הניסיון שלנו כחברה אשר מלווה מאות עסקים מרוצים במגוון נושאים כמו פיתוח והדרכה בטוחים שגם אתה ועובדייך תהיו מרוצים.

כל עסק בשבילנו הוא נכס בעל חשיבות! וכמו כן בכל עסק עובדים אנשים! האנשים העובדים בו הם הדרך שלך להצלחה! עזרה וליווי טובים ומקצועיים לעסק זהו נר לרגלינו, חשוב לנו שהעסק שלך יתחיל כבר היום את פרויקט הפיתוח וההדרכה הנכון ביותר עבורו ועם המשאבים המדויקים להצלחת התהליך!

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך…

תפריט