למה קשה לבצע שינוי ארגוני

הדבר היציב ביותר בחיינו הוא השינוי, שינויים קורים סביבנו כל הזמן, לעיתים אנו שמים לב אליהם ולעיתים לא מרגישים בהם. החלק הקשה ביותר לשינוי בחיינו הוא השינוי!

כשאנחנו מסתכלים על עצמנו ורוצים לשנות משהו, גם אם הוא קטן או גדול אנו נתקלים בהמון כוחות אשר גורמים לנו לעצור ולחזור להרגלינו הישנים. אם לדוגמה נגיד לעצמנו שאנו רוצים לעשות שינוי ולהוריד את הג'אנק פוד מהתפריט שלנו, מעבר לקושי הרב שנתקל בו ברצוננו לעשות זאת, כל שינוי גורר שינוי, כמו רעידות אדמה משניות לאחר רעידה אחת גדולה, אז הצלחנו להוריד את הג'אנק כל הכבוד! שינוי לטובה שקרה לנו בעקבות השינוי זה שהצלחנו להיכנס למכנסיים הקצרים מתקופת התיכון, המדדים של בדיקות הדם שלנו מראות כיוונים חיוביים ובריאים יותר הידד! מה עם השינויים הפחות נחמדים? הנה הם מגיעים, אנו עצבניים ומתוסכלים כתוצאה מדרישת הגוף לפחמימות ריקות וסוכר, נרצה לאכול ג'אנק כאילו שלא אכלנו שנים!

אז צריך להבין ולדעת שהדבר היציב בחיינו כיום הוא השינוי, שינוי הוא לא קל לביצוע, בוודאי שינוי בעסק שלנו, תהליך זה אינו פשוט ובטח שלא תמיד מסתיים בהצלחה ללא עזרה מקצועית, בעזרת ליווי וייעוץ עסקי על ידי חברה מקצועית ותמיכה ניהולית מלאה לאורך כל הדרך להטמעת השינוי והצלחה להתמודד עם האתגרים אשר מביא אתו השינוי זה תחום אחריותנו, כמו כן שינויים בעסק לרוב הם שינויים טובים, מהסיבה הפשוטה שמישהו חושב על העסק, לא מזניח אותו ורוצה לשפר, לייעל ולפתח אותו.

התנגדות לשינוי ארגוני

בכל שינוי יהיו את מתנגדי השינוי, אשר יכינו לנו רשימה ארוכה ל-"למה לא צריך שינוי". אם נזכר בדוגמת הג'אנק פוד, המתנגד העיקרי לשינוי שלנו היה הגוף, בעסק המתנגדים לשינוי הם רבים, המתנגדים יכולים להיות השותפים שלנו, העובדים, הלקוחות, ועוד רבים וטובים.

בשינוי מוצלח מעבר להטמעת השינוי אנו נרצה להפוך את מתנגדי השינוי לסוכני השינוי, ממתנגדים לפעילים נמרצים להצלחת והובלת שינוי ויש לכך מגוון דרכים, בין היתר הסברת השינוי, לטובת מה אנו עושים זאת, ויצירת שקיפות מלאה עם מתנגדי השינוי, התערבותם הפיזית והמנטלית בתוך התהליך, לרוב אחרי שינויים בעסק אנו נראה ירידה בתפוקות וביעילות שלו, אך לאחר זמן התפוקות והיעילות יעלו שוב, וישברו את שיאי העבר. היכולת להטמעת השינוי וההצלחה בו היא טכניקה נרכשת אשר מבוססת על ידע והרבה אינטליגנציה לטובת שינוי מוצלח אשר ייקח אותך ואת העסק שלך קדימה!

אנחנו ב- GPS לעסקים בעזרת המנהלים העסקיים והיועצים הארגוניים שלנו יכולים לעזור לך בבחירת סוג השינוי הנדרש, בהטמעתו, במדידתו לאחר זמן, בהעברת הידע שלנו אליך ולמושפעים מהשינוי, כמו ירידה במדדים בזמן השינוי וזמן קצר לאחר הטמעתו, הניסיון שלנו כחברה אשר מלווה מאות עסקים מרוצים, יודעים ובטוחים שתהליך השינוי ואחוזיו להצליח יגברו משמעותית!

כל עסק בשבילנו הוא בעל חשיבות רבה וכמו כן בכל עסק עובדים אנשים! האנשים המרכיבים את העסק שלך הינם הכלי שלך להצלחה! עזרה וליוו מקצועיים יכולים להזניק את העסק שלך קדימה להתמודד עם אתגרי

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך…

תפריט