ייעוץ ארגוני ומרכיביו

ייעוץ ארגוני הוא תחום המתמקד בארגון ובתהליכים הקורים בתוכו ובסביבתו, ונועד לשפר את התפקוד שלו. ייעוץ ארגוני תומך בארגון בפרמטרים כמו שינויים ארגוניים הצריכים להתפתח סביבה משתנה ודינמית. במציאות של ימינו חובה על עסקים להגדיל לעשות ולהשתפר באופן מתמיד, אם זה ביכולתו וכושר הסתגלותו. מטרתו של היועץ היא לעזור לעסק להשיג את מטרותיו ולצמוח, לאתר בעיות וכשלים, תוך שהוא מצמיח את העובדים, את רווחת העובד ותוך האמונה שעובדים טובים יוצרים עסק טוב ומוצלח.

הגישה הרווחת כיום היא שיועצים ארגוניים יודעים ומתמחים לפתור יותר מבעיות ארגוניות ספציפיות, אלא הם מרחיבים את ידיעותיהם ויודעים לעסוק גם בפיתוח מנהלים, בניית צוות, הון אנושי, יעילות אפקטיביות ומדדים אשר משקפים לבעל העסק את הישגיו בהווה לעומת העבר והסתכלות על הצלחת והשגת מטרות עתידיות לטובת העסק.

מרבית היועצים הארגוניים הינם עצמאיים ומגיעים לארגון בתור גורם חיצוני, דבר זה מקנה להם את ההתבוננות של העובדים בהם כאנשים יותר ניטרליים אשר לא מעורבים בפוליטיקה הארגונית ובאים לטובת העסק והאנשים בעסק. בעזרת ליווי וייעוץ עסקי על ידי חברה מקצועית ותמיכה ניהולית מלאה לאורך כל הדרך תהיה סמוך ובטוח שאתה מקבל את הייעוץ הארגוני המקצועי והאמין ביותר.

תהליך הייעוץ הארגוני

לאחר מפגש ראשון עם היועץ הארגוני, יצירת הכימיה הנדרשת ותיאום ציפיות הדדי, היועץ יתחיל בעבודתו, בשלב הראשון תצפיות, שאלונים וראיונות, בשלב זה היועץ מסתובב בעסק, שואל את העובדים וההנהלה שאלות, כמו כן הוא יכול להעביר סקרים ללקוחות העסק או להתקשר ולדבר עם ספקים. היועץ מסתכל על שיטת העבודה של העובדים, תהליך קבלת ההחלטות של ההנהלה, מעביר שאלונים, מנתח את המידע ויודע לעשות אינטגרציה אובייקטיבית וזיהוי בעיות אשר עומדות בפני העסק או בעיות עתידיות שעלולות לצוץ כחלק מהתפתחות העסק, שיפור התייעלות העסק וכן הלאה.

לא מן הנמנע שהיועץ יבקש חומר על העסק, כמו אופן קבלת ההחלטות מצד ההנהלה, לכן חשוב להיות פתוחים וכנים עם היועץ, לענות על שאלותיו ולזכור שהוא נמצא כאן למען הצלחת העסק ולשני הצדדים מטרה משותפת אחת- הצלחת העסק. ככל שהיועץ ייחשף ליותר מידע רלוונטי על העסק שלכם, ההצעה הייעוצית שתתקבל תהיה אפקטיבית ויעילה יותר, וכשנשתמש בה היא תהיה פרודוקטיבית יותר ובעלת ערך מוסף לעסק ולבעל העסק.

אנחנו ב-GPS לעסקים בעזרת המנהלים העסקיים והיועצים הארגוניים שלנו יכולים לעזור לך ביכולת הייעוץ והפיתוח הארגוני יישום והטמעת תהליכים בתוך העסק ומחוץ לעסק, עמידה במטרות ויישום ההצעה הייעוצית וליווי התהליך, הניסיון שלנו כחברה אשר מלווה מאות עסקים מרוצים, בתחומים רבים וביניהם תחום הייעוץ הארגוני אוהבים להעניק לעסקים שאנו מלווים יכולת ארגונית נדרשת לטובת הצלחת העסק והגדלת קשת יכולותיו בסביבה דינמית ומשתנה כל עת.

כל עסק בשבילנו הוא בעל חשיבות רבה וכמו כן בכל עסק עובדים אנשים! האנשים אשר מרכיבים את העסק הם הדרך שלך ושל העסק להצלחה! יכולת הטיפול בצורה נבונה באנשים אשר משקיעים את זמנם בעסק, היא יכולת נרכשת אשר בעזרת ליווי וייעוץ ארגוני תוכל לקדם מספר צעדים קדימה!

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך…

תפריט