ייעוץ אסטרטגי על קצה המזלג

ייעוץ אסטרטגי הינו תהליך ארוך טווח אשר את פירותיו נראה לאחר זמן, סבלנות, אמון ביועץ ובתהליכים קריטיים להצלחתו. הייעוץ האסטרטגי הינו תהליך עמוק יותר שנכנס לתוך ורידי החברה מהבחינה העסקית השיווקית, ניתוח הענף והכרת המתחרים הקיימים והעתידים לבוא.

ייעוץ אסטרטגי אינו נדרש רק כשהעסק במשבר או חווה קשיים, החוכמה של בעל עסק היא לדעת לרכוש ייעוץ ארוך טווח שכזה גם שהחברה חווה ימים טובים ותרצה להמשיך ולחוות זאת גם בעתיד. ההתפתחות האסטרטגית שלה חשובה לא פחות מתהליכים נקודתיים אשר פותרים בעיות קלות.

ייעוץ אסטרטגי הינו תהליך עמוק מאוד, מורכב ולוקח תקופה לא קצרה. חשוב לדעת לקנות את שירותיה של חברת ייעוץ מקצועית בתחומה, גם כי התהליך עולה לא מעט כסף וגם כיוון שלא נרצה לבזבז זמן יקר שבו המתחרים והשוק משתנים במהירות ואנו עומדים במקום. בעזרת ליווי וייעוץ אסטרטגי ועסקי על ידי חברה מקצועית ותמיכה ניהולית מלאה לאורך כל הדרך, נוכל להעניק לך את התוכנית האסטרטגית הטובה ביותר עבורך ועבור העסק.

חברות ייעוץ אסטרטגי

תחום הייעוץ האסטרטגי קרם עור וגידים בסוף המאה ה- 19 בארצות הברית קצת לאחר צמיחת מקצועות הניהול, בזמן זה נוסדה חברת מקינזי, החברה המובילה בעולם בייעוץ אסטרטגי. חבריה וסניפיה פרוסים כמעט בכל הגלובוס. לאחר מכן נפתחו עוד חברות ייעוץ כגון "תפן" "אביב" "שלדור" "דלויט" ועוד רבות וטובות.

בחירות היועץ

בחירת חברת הייעוץ הינה בחירה חשובה, צריך לדעת לבחור חברת הייעוץ מקצועית בתחומה, אמינה ויש לה "תיק עבודות" ששם תוכלו לראות את לקוחותיה בעבר, ועד כמה הם מרוצים משירותיה. לאחר בחירת החברה ותחילת התהליך חשוב מאוד שתהיה כימיה חיובית עם היועץ אשר מלווה את התהליך, כחלק מעבודת היועץ אשר שואל המון שאלות גם עסקיות וגם אישיות כמו מתי אתה קם בבוקר ומתי יש לך זמן לחשוב?? מדובר במערכת יחסים, ולכן שני הצדדים צריכים להרגיש בנוח אחד עם השני.

הכימיה חשובה מאוד להצלחת שני הצדדים, היכולת לסמוך על היועץ להאמין בו ובחברה אשר הוא מגיע ממנה, לשתף דברים אישיים גם על העסק וגם על עצמנו הינה מפתח גדול להצלחה.

הצלחת הייעוץ האסטרטגי

בתור התחלה, דמיינו את עצמכם מגיעים לרופא מומחה והוא בודק אתכם, שואל שאלות, מאבחן ומציע פתרונות, אנו לרוב לא חולקים על מומחים אלא מנסים לקבל את דעתם, יש להם ידע והם מתמחים בתחום זה וכיוון שהם המומחים!

גם כאן המומחה שהוא היועץ יגיע ולאחר שאילת השאלות יציע פתרונות ויגיד מה שהוא חושב בצורה אובייקטיבית. זכרו ! ליועץ אין אינטרס אישי בעסק שלכם והאינטרס שלו הוא האינטרס שלכם. האינטרס המשותף שלכם הוא שתצליחו להשיג את המטרות והיעדים שהגדרתם והצבתם לעצמכם. חשוב שתגיעו פתוחים לתהליך ותבינו שיכולים להיות שינויים אצלנו בעסק ואפילו באורח החיים, כיוון שלעיתים החיים והעבודה קשורים זה בזה. התמסרות לתהליך הייעוץ הינה קריטית לא פחות מכל התהליך, נכון שזה העסק שלכם ואתם מכירים אותו טוב מכולם, אך כאשר מגיע גורם חיצוני הוא מצליח פעמים רבות לראות מה שאנו לא רואים שאנו חווים את העסק יום יום שעה שעה.

אנחנו ב-GPS לעסקים בעזרת המנהלים העסקיים והיועצים האסטרטגיים שלנו יכולים לעזור לך ולקדם אותך בתחום הייעוץ האסטרטגי בהשגת המטרות והשאיפות האסטרטגיות שלך, יישום התוכניות ובקרה מרחוק ומקרוב על הצלחת התהליך.

כל עסק בשבילנו הוא בעל חשיבות רבה! וכמו כן בכל עסק צריך לדעת לקבל את ההחלטה והייעוץ האסטרטגי הנכון, תכנון וייעוץ אסטרטגי מוקדם יכולים להשיג בכמה צעדים קדימה את המתחרים, לדעת לשפר את העסק ואת המוצרים והשירותים שלך ולייצר להם ערך ועליונות בענף ובשוק בו אתה נמצא. בהצלחה!

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך…

תפריט