מהו תכנון אסטרטגי?

תכנון אסטרטגי הוא אבן דרך מרכזית בדרך להצלחת העסק והבאתו למקום שבו הוא יותר מאשר "סתם עסק". תכנון אסטרטגי מאפשר לעסק לבחון את יכולותיו בסביבה העסקית בה הוא פועל, להחליט על צורת המשחק הרצויה עבורו על מנת לנצח ולבחור את הדרכים המשפיעות ביותר להשגת מטרותיו.

תכנון אסטרטגי מוקדם הוא כמשל אדם הרוצה לטפס על הר גבוה, אם הוא ילך לטפס על ההר ללא תכנון מוקדם, היכולת שלו במצב קיים שואפת לאפס. אך אם הוא יתכונן לכך, יתאמן מדי יום על טיפוס בגבהים, הוא מודע לכך שיהיה לו פחות חמצן אז הוא רוכש את הציוד המתאים לכך הוא יודע מה סדר פעולותיו בזמן הטיפוס, ומה הוא עושה במצבים חריגים, הוא העלה את הסיכוי להצלחתו במאות אחוזים לעומת האדם שלא ביצע שום תכנון. התכנון האסטרטגי לרוב מנצח.

איך עושים תכנון אסטרטגי נכון?

אם ניקח את העסק שלנו ונחליט שאנו רוצים לתכנן דברים אחרת ובצורה אסטרטגית על מנת להצליח יותר, אם זה בזירת גיוס עובדים איכותיים, הצטרפות לקוחות חדשים, שימור קיימים, הרחבת העסק מעבר לאזור הצפון גם לדרום ולמרכז ייצוא לחו"ל, שיווק נכון וסוחף יותר ועוד, ניתוח התכנון האסטרטגי המוקדם בשלב הראשוני מתבצע כך:

היגיון כלכלי: איך נשלם על המשאבים שאנו רוצים להשקיע? האם יש לנו את המשאבים לכך? זירת הפעולה: היכן נפעל, מיהם המתחרים של העסק שלי, מיהם הלקוחות הרצויים עבור העסק, איך המתחרים שלי נראים? מיהם? מהם החוזקות והחולשות שלהם, האם הזירה שבה אנחנו הולכים לפעול היא זירה מקבלת כלומר האם הנחיתה שלי שם תהיה קלה או מדובר באזור עוין למתחרים שבו אצטרך לצמצם את העסק כלכלית ולהוריד עלויות על מנת להצליח להתחרות בזירה החדשה. מבדילים: מה מבדל אותנו משאר מתחרינו? האם זה המחיר האטרקטיבי? השירות המצוין שלנו? אולי המוצר הייחודי שאנו משווקים? סדר פעולות: מה אנו הולכים לעשות, מי אחראי על התהליך, מתי נבצע זאת, איך נדע שהצלחנו להגיע למטרות שהצבנו לעצמנו ולא למטרות אחרות שיכולות להיות טובות ומזמינות מאוד גם כן אך לא רלוונטיות לעכשיו, להתרכז במטרות שהצבנו לעצמנו בעזרת האסטרטגיה שנבחרה, על מנת למדוד אותה ולדעת שהתכנון האסטרטגי המוקדם השיג את יעדיו ומטרותיו לטובת הרחבת הידע שלנו בתחום, ותכנון אסטרטגי עתידי באותו האופן.

אנחנו ב- GPS לעסקים בעזרת המנהלים העסקיים והיועצים האסטרטגיים שלנו יכולים לעזור לך ולקדם אותך בפן האסטרטגי בהשגת המטרות והשאיפות האסטרטגיות שלך, יישום תוכנית עבודה על פי הניסיון האסטרטגי שלנו כחברה אשר מלווה מאות עסקים מרוצים תוכל לעזור גם לך לגבש מטרות אסטרטגיות ולהשיג אותם.

כל עסק בשבילנו הוא בעל חשיבות רבה! וכמו כן בכל עסק צריך לדעת לקבל את ההחלטה האסטרטגית הנכונה, כידוע תכנון אסטרטגי מוקדם יכול לעזור לך לטפס על כל הר שקיים, באמצעות עזרה וליווי מקצועיים נוכל לתכנן יחד את המהלך האסטרטגי הבא שלך, לבחור תוכנית פעולה והתערבות בדרך להצלחת האסטרטגיה!

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך…

תפריט