פרסום אתרים

  1. ראשי
  2. פרסום אתרים

פרסום אתרים, מה? איפה? כמה?

כידוע, אתר זה טוב ויפה, על אחת כמה וכמה אם הוא מקצועי ומתוכנן היטב והשקעתם בו לא מעט מחשבה ותקציב, אולם, הוא לא עומד בפני עצמו וכפי שהנכם יודעים, קיימים לכל עסק מתחרים רבים. כדי שעוד לקוחות פוטנציאלים ימצאו אתכם, וידעו על קיומכם, יש להכיר את אפשרויות פרסום אתרים ברשת.

יש פרסום בתשלום ויש גם חיה כזו פרסום אתרים בחינם

פרסום אתרים בתשלום:
כולכם ודאי שמעתם על פרסום (קידום) ממומן בגוגל המהווה כיום את מנוע החיפוש המוכר והגדול בעולם. 97% מהאנשים המחפשים כיום מוצר או שירות פונים לגוגל על מנת למצוא את מבוקשם.
כדי להעלות בעמוד הראשון ובמקומות הראשונים של תוצאות החיפוש בגוגל, יש להשקיע סכום לא מבוטל למקדמי אתרים בין אם זה במסגרת קידום אורגני (שתילת מילות מפתח במאמרים, קישורים וכיוב') ובין אם מדובר בקידום ממומן ישירות לגוגל (ועוד מנועי חיפוש).

 

פרסום אתרים בחינם:
1. רישום האתר לאינדקסים, שבניגוד למנוע החיפוש, הוא אוסף אתרים שערכו ואוגדו יחדיו, הינו לרוב בחינם. קיימים כיום לא מעט אינדקסים אשר נמצאים תחת פורטלים גדולים. מומלץ לשלוח את האתר לאינדקסים החשובים על מנת שיכלל בהם. האינדקס העולמי הידוע והחשוב הוא דמוז (בהמשך יצורף קישור) ואינדקסים ישראלים: Ynet ותפוז (בהמשך קישור מתאים). 
כמו כן, פרסום אתרים בחינם כולל גם רישום האתר במנועי החיפוש השונים ע"י הוספת הכתובת (ה-URL). גוגל למשל, יסרוק את האתר ויוסיף אותו לרשימות אוטומטית. ישנם מנועי חיפוש בהם נדרשת פנייה ישירה אליהם והדבר אינו מתבצע באופן אוטומטי (וואלה, נענע ועוד).
וכמובן, פרסום מאמרים וכתיבה בפורומים רלוונטים לתחום העסק עם חתימת האתר שלכם, היא בהחלט דרך טובה לפרסום האתר שלכם ללא עלות.

פרסום אתרים בחינם מצריך עבודת מחקר בתחום שלכם, לפי המיקום הגיאוגרפי, בהתאם לפעילות שלכם, העסקים מתחרים וכן הלאה, אך בהחלט ניתן לבצעו לפחות לשם התחלה, לבד.
אנחנו ממליצים להיעזר ביועץ עסקי מבית GPS לעסקים שמבין באינדקסים ובפרסום אתרים בחינם, ויסייע לכם למצוא את האינדקסים המתאימים לכם, ויכוון אתכם באופן הרישום אליהם שכן, שגיאה ברישום עלולה לגרום נזק לעסק. 

מהלכה למעשה: כיצד מפרסמים אתר בחינם?

כשבאים לרשום את האתר באחד מהאינדקסים בפורטלים השונים, רצוי לדעת איך ומה להציג בפני הלקוח הפוטנציאלי.
לשם כך עליכם להכין תיאור מתומצת של האתר ולזכור כי אין מדובר על כתיבה שיווקית פרסומית, אלא על כתיבה של פרטים יבשים עובדתיים אודותיכם.  כתיבה תמציתית עניינית כבת כ-30 מילים לערך, זאת לרוב הדרישה, באם תכתבו יותר עלולים לא לפרסם את האתר.   

לצורך פרסום אתרים להלן רשימה של הפורטלים הגדולים וקישור לדף ההרשמה .
כפי שתוכלו לראות, יש מקום לכל דבר ועליכם להכניס את שם העסק, פרטי ההתקשרות עמכם, תיאור האתר התמציתי במקומות המיועדים לכך.   

 

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך…

תפריט