פרסום חינם

  1. ראשי
  2. פרסום חינם

פרסום חינם, האם זה קיים?

האם זה ייתכן?
התשובה היא בהחלט!
הקידמה, האינטרנט ובעיקר היווצרותן של המדיות החברתיות חשפו בפני מרבית העסקים ערוצי פרסום שונים בהם ההשקעה הכספית היא מינורית.

הגודל לא קובע

עסק לא יכול להתפתח, לגדול ולהתקיים ללא פרסום כלל, קל וחומר בעידן בו התחרות הולכת וגדלה והעולם האינטרנטי חושף אותנו למגוון רחב של עסקים מתחרים. הפרסום כמו כל דבר, התפתח, וכיום לשמחתנו יש מגוון דרכים בהם ניתן לפרסם את העסק, להגיע לקהל הלקוחות ואף לכוון לאותו קהל המותאם לנו בדיוק ועוד בחינם.
פרסום נכון במדיה הדיגיטלית יכול לשוות לחברה קטנה ומתחילה מימדים של עסק גדול וחזק ולכן כדאי להבין ולהכיר את המטרייה הפרסומית בטרם ניגשים למלאכה, בעיקר כשמדובר בפרסום חינם.

פייסבוק ואינסטגרם

הפייסבוק כידוע, היא הרשת החברתית החזקה בעשור האחרון, מיליוני דפים מציגים בפנינו עולמות שונים של עסקים, שמוכרים, מספקים שירותים ועוד. כל אחד מהם מנסה להגיע לכמה שיותר לקוחות פוטנציאליים. הקמת דף עסקי אינה מצריכה השקעה כספית כלל והפצת הדף בקרב משתמשי פייסבוק תלויה ברמת ההיכרות שלנו עם הממשק, ביצירתיות ושלנו  וכמובן בזמן שאנחנו מקדישים לכך. כדאי ורצוי לדעת אילו פוסטים הם בעלי פוטנציאל שיתופי גדול ואילו קבוצות יכולות להוות קרקע פוריה לפרסום חינם.
פתיחת חשבון אינסטגרם אינו עולה שקל, והיא כידוע, רשת חברתית אשר מושתתת על תמונות וקטעי וידאו כאשר בשנים האחרונות היא הפכה לרשת החברתית הפופולרית ביותר בקרב הקהל הצעיר והדינמי, שהרי אלף מילים לא חזקות כמו תמונה אחת טובה, קל וחומר לאותם עסקים שהעולם הויזואלי משרת אותם. פרסום בערוץ האינסטגרמי בהחלט עושה עבודה יפה, אך רצוי ללמוד ולהבין כיצד ניתן להשיג עוד ועוד עוקבים אשר יכולים ביום מן הימים להפוך גם ללקוחות מרוצים. 

יוטיוב

אתר הוידאו הגדול והנצפה בעולם. זאת עובדה שסרטונים תופסים את העין ועושים עבודה פרסומית מצוינת, אולם אם אין בידכם תקציב להכנת סרטון תדמית מושקע, הרי שצילום וידאו עצמי ואפליקציית עריכה חינמית לנייד למשל, יכולים לשם התחלה לעשות עבודה לא רעה כלל.
פתיחת ערוץ יוטיוב לעסק יגדיל את תפוצתו הויראלית, ולכן, מומלץ לשקול לייצר כמה סרטונים עצמיים ולשים את חותמכם גם בערוץ הזה.

ניוזלטר

פרסום חינם יכול להיעשות גם בצורה אישית וממוקדת. במידה ויש לכם רשימת מיילים של לקוחות עבר, או של לקוחות פוטנציאליים הרי שהורדת תוכנת שליחת מסר במייל, תהווה דרך נוספת ויעילה לפרסום חינם של העסק שלכם.
ניוזלטר לשם התחלה, אינו חייב להכיל מסרים גרפיים מושקעים. די בעיצוב בסיסי, קישור לכתבה, תמונה יפה, או מבצע שווה כדי לשלוח את הבשורה לכמה שיותר אנשים שאתם חפצים ביקרם.

פרסום חינם הוא בהחלט אפשרי. הדרכים מגוונות והמשאבים שבהם תשתמשו הם בעיקר זמן וסבלנות. חשוב להדגיש כי כדי שהפרסום יהיה ארוך טווח, יעיל ואפקטיבי אנחנו ממליצים לפנות ליועצים מבית GPS לעסקים אשר יצעידו את העסק שלכם למקום בטוח ויציב, אנשים שמתוך נסיונם הרב והמגוון ידעו לכוון את העסק שלכם לערוצי הפרסום בחינם הנכונים לו.  זכרו שלא די בלמצוא את הדרך לטופ, חשוב גם לדעת להישאר שם במציאות סוערת ודינמית. 

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך…

תפריט