מהם מדדי KPI?

KEY PERFORMANCE INDICATORS:

KPI הם מדדי ביצוע מרכזיים של עסק גדול כקטן. מדדים היכולים להיות כלכליים או איכותיים. על פי מדדי KPI יכול כל עסק להעריך ולאמוד את ביצועיו, לקבוע לעצמו אסטרטגיית פעילות לצמיחה והתפתחות. KPI הוא הכלי הראשוני לאבחון מדויק של הגידול ברווחיות ושיפור היעילות למרבית העסקים.

שלבי תהליך העבודה של KPI GPS כוללים:

  1. הגדרה וזיהוי של המידע הניהולי הנדרש.
  2. בניית עץ של מטרות ותשומות.
  3. זיהוי והגדרה של מדדי תוצאות.
  4. הטמעה תוך שימוש במדדים לתכנון ובקרה.

מדדי ה- KPI מאפשרים:

יישום האסטרטגיה של הפעילות והנעה לעמידה ביעדים, ניהול יעיל ובקרה אחר הפעילות השוטפת החשובה לניהול העסק, שליטה ובקרה על התהליך האסטרטגי עד לרמת העובד הבודד, הגדרת יעדים ברורים לביצוע ויצירת מחויבות של העובד לעמידה ביעדים, איתור כשלים במערכת עד לרמת שורש הבעיה העובדתי והתמקדות במקור הבעיה ולא בסימפטומים שלה ומדידה כמותית של תוצאות המשמשת כתמריץ לעובדים ולמנהלים כאחד לטובת הצלחה משותפת.

KPI על פי שיטת GPS לעסקים:

הניסיון הרב בניהול עסקי ועבודה עם מעל אלף עסקים, בארבעים תחומי פעילויות שונים, הניבו בחברת GPS לעסקים ניסיון, ידע ומידע. נתונים אלו הצטברו, נותחו על ידינו והעלו מאפיינים מרכזיים המתקיימים בעסקים שונים, עסקים כמו: מפעלים, עסקים בתחום הבנייה, חברות שירותים מקצועיות, עסקים קמעונאים, יבואנים ויצואנים, עסקים בתחום המזון, מרכזי שירות ומוסכים, חברות טכנולוגיות מחשוב ועוד. כל תחום עסקי מתאפיין במדדים כמותיים ואיכותיים מובהקים משלו, שאינם בהכרח דומים למדדים של עסק בתחום אחר, הם ייחודיים לענף והתחום הספציפי שהעסק פועל בו.

ב-GPS לעסקים עשרות מנהלים עסקיים בכירים, מומחים בעלי ניסיון מעשי של עשרות שנים אשר ליבת עשייתם היא ליווי העסקים הבינוניים והקטנים, כך שלמנהלים העסקיים שלנו קשת רחבה של מומחיות אשר עוטפת את העסק בצורה הוליסטית בכל הדרכים והערוצים והמקצועיים הכתובים והעובדתיים.

זה עוד נדבך אשר מייחד אותנו כחברת ייעוץ וליווי עסקי האוהבת את תחום עיסוקה, ולא מפסיקה ללמוד וליצור עוד ועוד תחומי עניין ושותפים עסקיים בזירה המקומית והבינלאומית.

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך…

תפריט