תזרים מזומנים

  1. ראשי
  2. תזרים מזומנים

ממה מורכב תזרים מזומנים

תזרים מזומנים הוא השורה התחתונה של מכלול הפעילות העסקית. כלומר, כל ההתרחשויות בעסק וכל הפעולות שנעשו בעסק, המצליחות יותר והמצליחות פחות מתנקזות ומקבלות ביטוי סופי בתזרים המזומנים של העסק. העסק מממן את פעילותו ממספר מקורות הכוללים לרוב את הבנקים והספקים, מאידך העסק מקבל תקבולים מלקוחות. ברמת ההגדרה, מלאכת התזרים היא לגשר בין התשלומים לתקבולים על פני ציר הזמן ולוודא שאין חריגות בתזרים מעבר לאלו שהעסק יכול לממן.

תזרים מזומנים רע עשוי לאיים על המשך קיומו של העסק, ואילו תזרים מזומנים טוב מאפשר המשך קיום העסק והמשך פעולות פיתוח וצמיחה לעסק. לכן חשוב לקבל עזרה וייעוץ פיננסי מחברה בעלת ניסיון רב בליווי עסקי ובעלת הצלחות רבות בשטח, לטובת הצלחת העסק וניהול נכון של תזרים המזומנים.

תזרים מזומנים אשר מנוהל נכון משקף בצורה ריאלית את המצב של העסק, המזומנים הם ה"דלק" של העסק והיכולת שלו להשקיע ברבדים שונים, הדבר שיעזור בקבלת ההחלטות הנכונות בעסק, לדוגמא אם זה הזמן הנכון לרכוש ציוד חדש או להשקיע משאבים בשיווק דיגיטלי, על כל השאלות הללו ועוד תזרים המזומנים יכול לענות ולעזור בקבלת ההחלטות הפיננסיות של העסק.

תזרים מזומנים, מה לקחת בחשבון ?

פעילות שוטפת של העסק- הסכום בשורה התחתונה של המזומנים נטו שהגיעו מהפעילות העסקית היומית/חודשית/רבעונית של העסק.

פעילות ההשקעה של העסק- תזרים המראה את ההשקעות שהחברה ביצעה ומבצעת.

פעילות מימון של העסק- תזרים מזומנים המראה את הוצאות המימון של העסק כמו הלוואות שהעסק לקח, ריביות שצריך לשלם או השגת מימון ממכירת מניות ועוד.

תזרים מזומנים חיובי, גם אתם יכולים להגיע אליו!

עסקים מטבעם מנוהלים ברמת אי וודאות מסוימת, לכן בניהול התזרים צריך לקחת מקדמי זהירות, לקחת בחשבון תרחישים פחות טובים וליצור מצבים תיאורטיים בהם ישנו קושי בקבלת המזומנים בפועל כדי להתמודד היטב עם המציאות המשתנה. לדוגמא, לקוח שלא שילם בזמן או השקעה לא נכונה שביצענו, כל זה ועוד יכתיבו ויראו לנו איך אנו מתנהלים עם העסק שלנו ברמה היומיומית על מנת להימנע ממשברים בתחום תזרים המזומנים מה שעלול להוביל לפגיעה קשה בעסק.

היועצים העסקיים שלנו ב-GPS לעסקים, מומחים בניהול פיננסי נכון של תזרימי המזומנים, בהטמעת שיטות עבודה לניהול מושכל של תזרים המזומנים והקניית הרגלים נכונים לבעל העסק כיצד להתחשב בתזרים באופן אחראי ומחושב.

ב-GPS לעסקים, כל עסק בשבילנו הוא נכס בעל חשיבות! לכן חשובה לנו היכולת להתנהלות פיננסית נכונה, יכולת שניתן ללמוד ולשפר, ורצוי ללמוד אותה מחברה בעלת ניסיון רב בליווי עסקים במגוון תחומים להתנהלות פיננסית נכונה, יכולת שיכולה להרים עסק לשחקים!

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך…

תפריט